Reklama

Długi – jak się ich pozbyć?

Opublikowano:
Autor:

Długi – jak się ich pozbyć? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Długi – jak się ich pozbyć? A może by tak sprzedać na giełdzie długów?

Ciężko w to uwierzyć, ale długi mają wartość rynkową. Istnieją miejsca w przestrzeni Internetu, gdzie możesz sprzedać dług, którego nie masz cierpliwości ściągać. Namierzasz, wystawiasz i masz! Ale od początku.

Czym jest Giełda długów?

Giełda długów jest rejestrem informacji gospodarczych, który zawiera oferty wierzytelności wystawionych do wykupienia. Zwykle są to strony internetowe prowadzone przez ekspertów od odzyskiwania należności, gdzie wierzyciele mogą zamieszczać oferty sprzedaży długów. Znajdują się tam informacje o niespłaconych zobowiązaniach i podmiotach, które są dłużnikami. Ważne jest, że informacje
te trafiają do publicznej wiadomości (są dostępne w wyszukiwarce internetowej). Umożliwia to osobom zainteresowanym kupnem takich wierzytelności uzyskanie informacji - jakie długi można skupić. Zainteresowani dostają informację o tym kto jest dłużnikiem, na jakim etapie jest sprawa, jaka jest wartość nominalna długów
i za ile wierzyciel jest gotowy odstąpić dane zobowiązanie. Dzięki tym informacjom osoby prywatne lub firmy windykacyjne, które są gotowe kupić dług mogą skalkulować opłacalność takiej transakcji ze swojego punktu widzenia.

Za ile mogę sprzedać dług na giełdzie długów?

Ceny zakupu wierzytelności wahają się - od kilkunastu procent wartości nominalnej danego zobowiązania nawet do 90 - 95%. Ceny na giełdzie długów związane są z szacowaną wypłacalnością dłużnika. Najwyższą cenę mają te długi, które dłużnik może w pełni spłacić, a najniższą te, które trudno jest odzyskać, czyli na przykład takie, które już bezskutecznie egzekwuje komornik. Cena tych długów nie przekracza kilkunastu procent zobowiązania.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ogólnie pojętym handlu długami wejdź tutaj: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-handel-dlugami/

Jakie wierzytelności są najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców?

te, które mają pokrycie w majątku dłużnika
nieprzedawnione
bezsporne
powstałe dość niedawno
te, które mogą być dochodzone przed sądem
nie mają innych wierzycieli, którzy już rozpoczęli egzekucję
są uznane i potwierdzone na piśmie przez dłużnika
są zabezpieczone hipoteką lub zastawem

Pamiętaj, że Ty jako zbywca wierzytelności nie ponosisz odpowiedzialności
za to, że dłużnik okaże się niewypłacalny w toku egzekucji. Wierzytelność może kupić każdy, kto ma ochotę kupić dany dług i od momentu, gdy ten podmiot staje się właścicielem wierzytelności jest za nią w pełni odpowiedzialny. Oczywiście najczęściej skupowaniem długów zajmują się firmy windykacyjne, które zawodowo trudnią się odzyskiwaniem zaległych należności.

Chcesz poznać więcej informacji na temat skutecznej sprzedaży długów? Zachęcamy do przeczytania artykułu
https://vindicat.pl/baza-wiedzy/sprzedaz-dlugu-czyli-jak-sprzedac-dlug/, gdzie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE