Reklama

Dobry adwokat w Łodzi - kim powinien być?

Opublikowano:
Autor:

Dobry adwokat w Łodzi - kim powinien być? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wybór dobrego adwokata to proces wieloetapowy i wielopłaszczyznowy. Wiele osób - całkiem mylnie - ogranicza go wyłącznie do tzw. "pierwszego wrażenia" i kwestii cenowych. Tymczasem krótki kontakt wzrokowy i pobieżna analiza cen to za mało, by wybrać najlepszego adwokata. Czym zatem się kierować?

Indywidualne cechy charakteru

Dobry adwokat w Łodzi powinien być przede wszystkim sumienny. Cecha ta nie powinna obejmować wyłącznie kwestii związanych z daną sprawą. Pamiętajmy, że zapisy prawa wciąż się zmieniają, co wymusza na adwokacie ciągłą aktualizację posiadanej wiedzy.

Człowiek ten powinien być również profesjonalistą, który potrafi dochować dyskrecji, do której zresztą nakłania go jego etyka zawodowa. Dobry i skuteczny adwokat jest też osobą pewną siebie, "głodną" sukcesu i zorientowaną na ten sukces. Nie musi on być przesadnym optymistą, ale zawsze powinien on wiedzieć, jak zachować się w określonej sytuacji prawnej.

Internet? Nie zawsze pomoże...

Czy warto przy wyborze adwokata sugerować się tzw. opiniami w sieci? I tak, i nie. Najlepszą opinię dotyczącą wybranego adwokata zawsze wystawi mu nasz bliski znajomy, ale - bądźmy szczerzy - nie zawsze jest to możliwe.

Sugerowanie się opiniami w Internecie nie zawsze jest zasadne i wiarygodne. Część z nich to swoiste reklamy, które mają przedstawić wyłącznie pozytywne strony współpracy z daną osobą. Niemniej "poradami z Internetu" można się posiłkować, jeśli ma się wyrobione zdanie na temat wybranej kancelarii.

Cena - warto ją brać pod uwagę?

Koszt współpracy z adwokatem ma znaczenie przy jego wyborze. Sugerowanie się jedynie najtańszymi ofertami nie jest słuszne, gdyż albo stoją za nimi mało profesjonalni adwokaci, albo też... wiążą się one z szeregiem dodatkowych płatności, o których nie ma mowy w konkretnych ofertach lub na stronach www wybranych kancelarii.

Najlepiej zatem wybrać takiego prawnika, który wybraną usługę wyceni indywidualnie, aczkolwiek wysokość żądanej kwoty powinna w tym przypadku mieć charakter uśredniony, z uwzględnieniem cen rynkowych. Należy przy tym pamiętać, że koszt usługi powinien być adekwatny do posiadanej przez adwokata wiedzy i doświadczenia w podobnych sprawach.

Podsumowanie

Jaki zatem powinien być dobry adwokat w Łodzi? Przede wszystkim musi być on komunikatywny, profesjonalny, mieć jasną wizję poczynań sądu (w określonej sprawie) i powinien posiadać duże doświadczenie w danym zakresie spraw. Sugerowanie się wyłącznie aparycją i niskimi kosztami usług to poważny błąd, któremu niestety ulega wielu klientów kancelarii prawnych.

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Adwokacką Florczak Keller
ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 23, lok. 3
90-248 Łódź
https://kancelaria-kfk.pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE