Reklama

Dobry leasing samochodowy? Kalkulator pomoże to osiągnąć!

Opublikowano:
Autor:

Dobry leasing samochodowy? Kalkulator pomoże to osiągnąć! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Niesłabnące zainteresowanie leasingiem samochodowym w Polsce to zasługa wielu odliczeń podatkowych, które są możliwe przy tej formie finansowania auta. Jednak od pewnego czasu na jego popularność ma również wpływ bardzo atrakcyjna wysokość rat. Dostępny jest już bowiem nowoczesny leasing samochodowy. Kalkulator rat pokaże, jak niewiele co miesiąc trzeba za niego płacić.

Leasing samochodowy – kalkulatorem obliczysz wysokość raty

Dobry leasing to taki, który możesz spłacać w dogodnych dla siebie ratach. Na rynku dostępne są już narzędzia, dzięki którym samodzielnie określisz, ile chce płacić za leasingowane auto. Z niskimi ratami – taki właśnie jest nowoczesny leasing samochodowy. Kalkulator udostępniony np. przez Volkswagen Financial Services, pozwala zorientować się, jak niskie mogą być miesięczne opłaty. O takiej wygodzie marzy wielu przedsiębiorców. Zobaczmy zatem na przykładach, o jakich miesięcznych kosztach mowa.

Kalkulator leasingu EasyDrive w praktyce

Leasing EasyDrive znajduje się w ofercie Volkswagen Financial Services. To nowoczesna forma finansowania auta, cechuje się więc niskimi ratami. Jak niskimi? Otóż Volkswagen Passat Limousine w wersji Comfortline z silnikiem o poj. 1,8 TSI i mocy 180 KM, z siedmiostopniową skrzynią biegów DSG kosztuje 110 790 zł. Tymczasem rata leasingowa za ten pojazd zaczyna się już od 731 zł netto. Aby ją uzyskać, należy wziąć leasing na następujących warunkach:

  • okres finansowania – 48 miesięcy,
  • opłata wstępna – 30 proc. wartości pojazdu,
  • roczny limit przebiegu – 20 tys. km.

Bez opłaty na wstępie w leasingu samochodowym

Jeśli zapłacenie na początku umowy leasingowej 30 proc. wartości auta jest dla kogoś kłopotliwe, może tę zmienną dowolnie regulować, a nawet zmniejszyć całkowicie do zera. W takim wypadku, pod warunkiem, że pozostałe ustawienia pozostaną bez zmian, rata wzrośnie do 1360 zł netto.

Leasing samochodowy i kalkulator idą w parze

Już te dwa wyliczenia pozwalają zorientować się, że raty w leasingu EasyDrive są nie tylko naprawdę niskie, ale także, że jest to bardzo elastyczna forma finansowania samochodu. Jak więc znaleźć najbardziej optymalną ratę? Może nią być np. równowartość 1 proc. wartości auta. Aby tyle płacić miesięcznie za Passata, należy wziąć leasing na np. takich warunkach:

  • okres leasingu – 48 raty,
  • opłata wstępna – 10 proc. wartości samochodu,
  • limit przebiegu w ciągu roku – 20 tys. km.
Przy takich ustawieniach rata wyniesie 1150 zł netto, co jest kwotą nieznacznie wyższą od zakładanego 1 proc. wartości pojazdu.

Podobnych wyliczeń możesz zrobić jeszcze wiele. Każdy jednak powinien wykonać je osobiście, aby ustalić najlepszą dla siebie kwotę miesięcznego zobowiązania. Najważniejsze, że w leasingu EasyDrive można za niewielkie comiesięczne sumy użytkować pojazd, który jest nowy, świetnie wyposażony, a w dodatku bez problemu można go zmienić co 2, 3 lub 4 lata, w zależności od umowy. Czy potrzeba czegoś więcej?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE