Reklama

Reklama

Energetyka odnawialna- ratunek czy pułapka?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Energetyka odnawialna- ratunek czy pułapka? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Lata 90. ubiegłego wieku i początek XX wieku to czas, gdy zachłysnęliśmy się tanią produkcją po prostu wszystkiego. Fabryki, wielkopowierzchniowe sklepy, wszystko na wyciągnięcie ręki. Dziś kilkanaście lat później zastanawiamy się, jak ocalić planetę. Czy energetyka odnawialna jest jednym z kierunków, w którym powinna iść ludzkość?

Reklama

 

Lata 90. ubiegłego wieku i początek XX wieku to czas, gdy zachłysnęliśmy się tanią produkcją po prostu wszystkiego. Fabryki, wielkopowierzchniowe sklepy, wszystko na wyciągnięcie ręki. Dziś kilkanaście lat później zastanawiamy się, jak ocalić planetę. Czy energetyka odnawialna jest jednym z kierunków, w którym powinna iść ludzkość?

 

Odnawialne źródła energii w krajach unijnych już od lat

Gdy my cieszyliśmy się odzyskaną wolnością, rodziła się Unia Europejska, a w państwach członkowskich podejmowano inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Koszty inwestycyjne nie były małe, ale później praktycznie nie było kosztów. OZE to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, uniezależnienie się od wzrostów cen- co ma znaczenie dla statystycznego Kowalskiego i międzynarodowego producenta. O tym jak ważne jest OZE świadczy choćby zapotrzebowanie na fachowców, technik odnawialnej energii to dziś pracownik poszukiwany.

Pułapka czy przyszłość

W sierpniu 2019 roku na Anglię padł blady strach. Duża awaria energetyczna doprowadziła do tego, że blisko milion Anglików miało problemy. Część uwięziona w pociągach, metrze, windach. I niestety przywrócenie zasilania wcale nie wiązało się z tym, że wszystko ruszyło. Konieczność wgrania oprogramowania unieruchomiła wiele elementów codzienności na długie godziny. A za wszystko miały odpowiadać elektrowni fotowoltaiczne. To moment, w którym w całej Europie zaczęto dyskutować nad uzależnieniem człowieka od energii elektrycznej i przyszłości odnawialnych źródeł energii. Czy wyobrażasz sobie, że nagle ktoś wyłączy prąd na kilka godzin? Nie zrobisz zakupów, nie nalejesz paliwa do auta, nie zadzwonisz, gdy padnie telefon. Brytyjski armagedon z sierpnia 2019 roku pokazał jak mocno jesteśmy uzależnieni od energii elektrycznej i pojawiły się głosy, że energia z natury niekoniecznie zaprowadzi ludzkość we właściwą stronę.

Jedno jest pewne

Konieczna jest edukacja. OZE rozwijają się bardzo szybko w Polsce. Największym zainteresowaniem w gospodarstwach domowych cieszy się fotowoltaika. Popularne są również wiatraki. Dlatego jest duże zapotrzebowanie na fachowców, a rynek w przyszłości wchłonie tysiące nowych pracowników z branży. Warto stawiać na sprawdzone szkoły i kadrę z doświadczeniem, jak https://www.viessmann.edu.pl/. To w tej szkole teoria łączy się z praktyką, a wiedzę przekuwa w doświadczenie.

Jaka będzie przyszłość OZE? Tego na razie nikt nie wie, ale jedno jest pewne, rozwoju odnawialnych źródeł póki co nikt nie zatrzyma.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy