Reklama

eTA do Kanady - Wiza wymagana na turystyczny wyjazd do Kanady

Opublikowano: śr, 15 lip 2020 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Kanada jest krajem, który oferuje wiele atrakcji. Jeśli chce się wyjechać do tego kraju w celu wypoczynku, rekreacji, zwiedzania atrakcji niezbędne jest uzyskanie wizy. Jednak przy wyjazdach turystycznych czy biznesowych można skorzystać z uproszczonej formy uzyskania pozwolenia na wjazd do Kanady.

Jak uzyskać pozwolenie na wjazd do Kanady?

W Kanadzie od 2016 roku działa elektroniczny system aplikowania o pozwolenie na wjazd do tego kraju dla obywateli UE. Uzyskanie takiego pozwolenia na wjazd do Kanady daje możliwość przebywania na terenie Kanady przez sześć miesięcy. Jeśli chce się skorzystać z eTA Canada najlepiej jest wejść na stronę: https://etacanadaonline.com/pl/ wypełnić wniosek w języku polskim po czym dokonać odpowiedniej opłaty.

Przy wypełnianiu wniosku trzeba pamiętać, że:

  • konieczne będzie uiszczenie opłaty
  • niezbędne jest posiadanie adresu e-mail,
  • trzeba posiadać aktualny dokument tożsamości.
Ile trwa rozpatrywanie wniosku?

Warto jest przy wyjazdach turystycznych starać się o uzyskanie pozwolenia na wyjazd do Kanady z pewnym wyprzedzeniem. W ramach informacji rządu kanadyjskiego maksymalny czas, w którym zostanie wydana elektroniczna wiza do Kanady trwa trzy doby. Jednak trzeba liczyć się z tym, że cały proces może się przedłużyć. Oczywiście wiele zależy od konkretnego wniosku, gdzie rozpatrzenie wniosku może wynosić nawet jedynie trzydzieści minut. Jednak przy planowaniu wyjazdu turystycznego nie warto ryzykować, że nie uzyska się pozwolenia na podróż na czas.

Kiedy wiza elektroniczna jest niezbędna?

Posiadanie pozwolenia na wjazd do Kanady w systemie eTA jest niezbędne przy podróżowaniu drogą lotniczą. Wówczas na lotnisku konieczne jest okazanie paszportu, do którego przypisany jest elektroniczne pozwolenie na podróż do Kanady. Natomiast przy podróżowaniu drogą morską czy lądową takie pozwolenie nie jest potrzebne w przypadku osób z krajów, które objęte są programem bezwizowym. Gdy uzyska się pozwolenie na podróżowanie do Kanady eTA pozwala ono na przebywanie na terenie tego kraju przez okres pół roku. Jednocześnie raz uzyskanie pozwolenie jest ważne przez okres pięciu lat. W tym czasie nie ma konieczności ponownego wypełniania wniosku elektronicznego, gdy chce się zrealizować podróż do Kanady w celach biznesowych czy turystycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE