Reklama

Ile czasu zajmuje cyklinowanie podłogi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile czasu zajmuje cyklinowanie podłogi? - Zdjęcie główne

Ile czasu zajmuje cyklinowanie podłogi?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Cyklinowanie podłogi to proces szlifowania drewnianych nawierzchni celem wydobycia pierwotnego blasku i przywrócenia wysokiej estetyki. Choć można wykonać cyklinowanie samodzielnie, zaleca się wynajęcie doświadczonych fachowców, którzy wszystkim się zajmą. Konieczne jest bowiem posiadanie odpowiedniego sprzętu i poświęcenie na to prywatnego czasu. Ile w praktyce trwa cyklinowanie podłogi?

Na czym polega cyklinowanie podłogi?

Cyklinowanie parkietu polega na jego szlifowaniu przy użyciu urządzenia zwanego cykliniarką. Posiada ono tarcze lub pasy wykonane z papieru ściernego o określonej gradacji, dzięki czemu może w sposób bezpieczny i efektywny zetrzeć stare, zniszczone, brudne warstwy drewna wraz z pokrywającym go lakierem. Zwykle usuwa się 1-2 mm parkietu. To grubość wystarczająca do odsłonięcia dawnego uroku drewna. Cyklinowanie krok po kroku prezentuje się następująco:

 • dobór materiałów ściernych, ocena wielkości i jakości parkietu
 • przesuwanie cykliniarki po parkiecie w sposób spokojny i równomierny, bez pominięcia żadnej części
 • konsekwentna zmiana materiałów ściernych na te o coraz mniejszej gradacji
 • uzupełnianie ubytków w parkiecie
 • usunięcie pozostałości i pyłów po cyklinowaniu
Cały proces powinien zakończyć się lakierowaniem lub olejowaniem parkietu. Choć wyżej przedstawione czynności brzmią dość prosto, w praktyce zajmują dużo czasu. Zwłaszcza, jeśli wykonywane są rzetelnie i starannie - a właśnie na tym powinno zależeć nam najbardziej. Cyklinowanie parkietu Gdańsk oferuje usługi na najwyższym poziomie, dbając właśnie o dokładność oraz profesjonalizm.

Ile trwa cyklinowanie podłogi?

Czas trwania cyklinowania podłogi zależy od wielu czynników:

 • wielkości parkietu
 • rodzaju drewna
 • stopnia uszkodzenia drewna
 • ilości wykonanych usług lakierowania w przeszłości
   
Jeśli parkiet był wielokrotnie lakierowany, jest mocno zniszczony, na jego powierzchni znajdziemy ubytki, a pomieszczenie, w którym się on znajduje jest duże, fachowiec będzie musiał poświęcić na usługę znacznie więcej czasu niż w przypadku małych pomieszczeń i stosunkowo dobrze zachowanych parkietów.

 

W większości przypadków cyklinowanie parkietu o powierzchni około 50 m2 trwa 1 dzień roboczy. Jeśli jednak pojawia się konieczność wypełnienia ubytków w nawierzchni, czas ten może wydłużyć się do 2-3 dni. Wszystko przez to, że preparat potrzebuje przynajmniej 2 godzin na przeschnięcie. Duże i zniszczone parkiety w Gdańsku nierzadko cyklinuje się przez 7 dni. Weźmy pod uwagę, że wycyklinowany parkiet należy zabezpieczyć olejem lub lakierem, co również zajmuje nieco czasu. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE