Reklama

Reklama

Ile kosztuje położenie płytek łazienkowych 2022?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile kosztuje położenie płytek łazienkowych 2022? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Układanie płytek łazienkowych jest jedną z podstawowych prac remontowo-wykończeniowych, wykonywanych w tymże pomieszczeniu. O ile gruntowanie i malowanie ścian czy drobną renowację mebli jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, o tyle już układanie płytek najczęściej zlecamy profesjonaliście. Ile kosztuje położenie płytek łazienkowych? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii determinujących całkowitą cenę usługi. Cena układania płytek łazienkowych – informacje na początek

Reklama

Układanie płytek jest niestety jedną z najdroższych pracy remontowo-wykończeniowych. Co więcej, szacuje się, że koszt wykonania tego typu pracy z roku na rok rośnie o 5, nawet do 10%.

Mimo stosunkowo wysokich cen robocizny i materiałów, płytki w dalszym ciągu pozostają numerem jeden w łazienkach. Można bowiem stworzyć dzięki nim niebanalne, jedyne w swoim rodzaju kompozycje, zarówno na podłodze, jak i na ścianach pomieszczenia. Osobom, które nie mają jeszcze pomysłu na płytki w swojej łazience, z pomocą przychodzi strona AboutDecor, będąca prawdziwą skarbnicą inspiracji łazienkowych.

Koszt ułożenia płytek – od czego zależy cena końcowa?

Całkowita kwota, którą będziemy musieli przeznaczyć na położenie płytek w łazience, przede wszystkim dzieli się na dwie podstawowe grupy. Z końcowej sumy należy bowiem wydzielić kwotę przeznaczoną na materiały oraz cenę robocizny.

Obecnie na rynku znaleźć możemy najróżniejszych rodzajów, kolorów, wielkości i wzorów płytki, których ceny kształtują się bardzo różnie. Najprostsze, klasyczne i standardowej wielkości płytki to koszt około 25 zł/m2, natomiast ceny najdroższych, bardziej oryginalnych płytek o nietypowych kształtach sięgają nawet 250 zł/m2.

Istotną kwestią jest także wielkość naszej łazienki, a właściwie powierzchni, na której chcemy położyć płytki. Im większa powierzchnia pracy, tym wyższa cena – zarówno robocizny, jak i materiałów potrzebnych do jej wykonania.

Na koszt usługi duży wpływ ma także doświadczenie i zakres umiejętności danego specjalisty, jak również nasze miejsce zamieszkania. Ceny usług remontowych znacznie różnią się między sobą w poszczególnych województwach. Na najmniejsze wydatki mogą liczyć mieszkańcy województwa podkarpackiego oraz świętokrzyskiego, z kolei ze znacznie większymi kosztami muszą pogodzić się osoby mieszkające w województwach małopolskim oraz mazowieckim.

Układanie płytek – co jeszcze wpływa na koszt usługi?

Ogromny wpływ na to, ile za wykonaną pracę zażyczy sobie dany specjalista, ma zakres prac przygotowawczych, które będzie musiał wykonać. Jeżeli łazienka znajduje się w nowo wybudowanym budynku, w którym wystarczy jedynie położyć glazurę, cena usługi będzie stosunkowo niska. Jeśli natomiast od specjalisty będziemy wymagać także przygotowania łazienki do pracy, usunięcia starych płytek, oczyszczenia ścian i podłóg oraz położenia nowej glazury, cena w naturalny sposób wzrośnie.

Ile zapłacimy za ułożenie płytek w łazience?

Aby dowiedzieć się, jaką kwotę będziemy musieli przeznaczyć na położenie płytek w łazience, musimy zsumować ze sobą cenę robocizny oraz wybranych materiałów.

Za robociznę w zależności od miejsca zamieszkania oraz zakresu prac zapłacimy między 80 a 120 zł/m2. Mnożąc tę kwotę przez liczbę metrów kwadratowych, na których chcemy ułożyć płytki łazienkowe, otrzymamy szacunkową cenę za pracę specjalisty. Do tego musimy także doliczyć cenę wybranych przez nas płytek oraz niezbędnych do utensyliów, takich jak chociażby klej do glazury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE