Reklama

Ja żyć zdrowo?

Opublikowano:
Autor:

Ja żyć zdrowo? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Prowadzenie zdrowego stylu życia staje się coraz bardziej „trendy”. Orędowniczki aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i życia, takie jak Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska – z każdym kolejnym dniem zyskują coraz więcej fanów.

1,4 miliona i 2 miliony – to społeczności fanów zgromadzone przez obie Panie. Skąd taka duża popularność? Czy zdrowy tryb życia jest naprawdę taki modny? Ilu Polaków żyje zdrowo? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tej publikacji.

Nadwaga i otyłość, czyli kilka słów o epidemii i konieczności redukcji zbędnych kilogramów


Według najnowszych raportów, nawet 70% Polaków może borykać się z nadwagą. Z kolei 27% zmaga się z otyłością I, II lub III stopnia. To wszystko sprawia, że zainteresowanie odchudzaniem, a tym samym zdrowym trybem życia – rośnie. To właśnie chęć zrzucenia zbędnych kilogramów przyczynia się do popularyzacji „bycia fit”.

Nie jest jednak tak, że za sprawą zdrowego trybu życia można jedynie poprawić własną sylwetkę. To tylko jedna z wielu korzyści.

(Jak wybrać dobry suplement na odchudzanie - https://byc-zdrowym.pl/suplementy-na-odchudzanie/ - sprawdź poradnik)

Zdrowy styl życia – co daje?


Co daje prowadzenie zdrowego stylu życia? Jakie korzyści niesie za sobą zdrowa dieta, aktywność fizyczna i zdrowy sen?

 1. Poprawa samopoczucia
  Kondycja psychiczno-emocjonalna ulega znacznej poprawie. Za sprawą aktywności fizycznej produkowany jest tzw. hormon szczęścia. Z kolei relaks przyczynia się do eliminacji czynników stresogennych.
 2. Dłuższe życie
  Najnowsze badania wskazują, że osoby prowadzące zdrowy, regularny styl życia mogą liczyć na nawet 8 lat życia więcej. Oczywiście, podana wartość została uśredniona i nie stanowi gwarancji samej w sobie.
 3. Atrakcyjniejszy wygląd
  Poza wspomnianą już metamorfozą sylwetki (redukcją tkanki tłuszczowej), możemy wpływać także na wygląd i kondycję: skóry, włosów oraz paznokci. Dobra dieta, ćwiczenia i inne elementy zdrowego stylu życia wpływają na eliminację takich defektów jak trądzik, cellulit oraz rozstępy.
 4. Poprawa wydolności i wytrzymałości
  Osoby, które zwracają uwagę na to co jedzą, dbają o odpowiedni poziom aktywności fizycznej i relaks dysponują znacznie lepszą kondycją. Co więcej, w ich organizmie jest mniej toksyn i szkodliwych substancji, co znajduje przełożenie na witalności.
 5. Minimalizacja ryzyka wystąpienia poważnych chorób
  Zdaje się, że podstawową i nadrzędną wartością zdrowego trybu życia jest po prostu ZDROWIE. Maleje nie tylko liczba drobnych infekcji wirusowych i bakteryjnych, ale także zmniejsza się ryzyko wystąpienia poważnych chorób (m.in. nowotworów).
(Zaprasamy na nasz blog o zdrowiu i urodzie - https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/)

Co zrobić, aby zdrowo żyć?


„Zdrowe życie” to nie tylko odpowiednie nawyki żywieniowe i codzienna aktywność fizyczna. Poza tymi elementami, równie ważne są:

 1. Zdrowy sen
  Śpij codziennie minimum 7-8 godzin. Zadbaj o to, aby jakość snu była na najwyższym poziomie: przygotuj i wycisz sypialnię, wyeliminuj wszelkie „pobudzacze” (kawa, herbata, energy drinki).
 2. Relaks
  Pozwól swojemu organizmowi na ucieczkę od codziennych problemów. Zwalczaj stres w taki sposób w jaki lubisz: czytając książkę, udając się do kina lub na zakupy. Funduj swojemu organizmowi szczęście na jakie zasługuje.
 3. Regularność
  Zadbaj o to, aby Twoje życie było możliwie regularne. Wstawaj i zasypiaj o stałych porach, jadaj posiłki w równych odstępach czasu, trenuj o konkretnej godzinie. Dzięki temu Twój organizm przyzwyczai się do codzienności i będzie mógł pracować znacznie wydajniej.
Według wielu – jednym z elementów zdrowego trybu życia jest również realizacja podstawowych badań kału, moczu oraz krwi. Całkiem słusznie! My tę listę uzupełnilibyśmy również o cykliczną mammografię w przypadku Pań oraz badanie prostaty w przypadku Panów.

Pamiętaj! Zdrowia nie można kupić, ale można zrobić wszystko, aby uniknąć wszelakich problemów. Im wcześniej to zrobisz, tym lepsze efekty osiągniesz.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zdrowego trybu życia? Koniecznie zajrzyj na - https://byc-zdrowym.pl/ – serwis traktujący o dietach, aktywności fizycznej, odchudzaniu i wielu innych tematach z kategorii zdrowie i uroda.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE