Reklama

Jak atrakcyjnie kupić profesjonalną odzież roboczą?

Opublikowano:
Autor:

Jak atrakcyjnie kupić profesjonalną odzież roboczą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Są takie zawody, w których podczas pracy człowiek może się pobrudzić. Przepisy dotyczące pracy mogą wprowadzić obowiązek korzystania z odzieży ochronnej lub odzieży roboczej. Są branże, w których jest to obowiązkowe. Co to jest odzież robocza? Kto powinien z niej korzystać? Jak różni się ona od odzieży ochronnej i gdzie można ją kupić? Jeżeli powyższe pytania spędzają ci sen z powiek, to zapoznaj się koniecznie z treścią poniższego artykułu.

  1. Co to jest odzież robocza?
  2. Odzież robocza - kto powinien jej używać?
  3. Gdzie można kupić odzież roboczą?

Każdy, kto nie jest specjalistą z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, może pomylić odzież ochronną z odzieżą roboczą. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż czasem nawet w języku potocznym te dwa wyrażenia używane są zamiennie. Jednak szczegółowe przepisy prawa w sposób dosyć jasny określają, co jest czym i w jakich wypadkach należy stosować konkretny rodzaj odzieży do wykonywania obowiązków wynikających ze stosunku pracy.

Co to jest odzież robocza?

W największym skrócie odzież roboczą można sklasyfikować jako ubranie, które pracownik zakłada na czas pracy. Jest to ubranie zastępcze, więc pracownik po przyjściu do zakładu pracy lub na inne miejsce wykonywania obowiązków, musi się przebrać. Odzież prywatna powinna zostać zdjęta i założona odzież ochronna. Odzież ochronna może stanowić także wierzchnią warstwę, wówczas odzież prywatna znajduje się pod spodem i nie ma konieczności jej zdejmowania. Niezmiernie istotne jest to, że odzież robocza ma za zadanie ochronić pracownika wyłącznie przed zabrudzeniem. Co ważne, w takim przypadku ryzyko zabrudzenia może występować jedynie ze strony substancji, które nie zagrażają ludzkiemu zdrowiu. Jeżeli pojawi się jakieś zagrożenie, to wówczas odzież robocza powinna zostać zamieniona na odzież ochronną, zgodnie z definicją bhp.

Odzież robocza - kto powinien jej używać?

Lista osób, które powinny pomyśleć o tym, aby zacząć używać odzieży roboczej jest bardzo długa. Są to wszystkie te zawody, które wykonują pracę, w której można się pobrudzić, od budowlańców zaczynając, a na malarzach kończąc. W tej klasyfikacji należy pamiętać o tym, że jeżeli występuje jakiekolwiek zagrożenie ze strony substancji, którymi człowiek może się pobrudzić, to w takim przypadku odzież robocza powinna zostać zamieniona na odzież ochronną. Jakie są rodzaje odzieży roboczej? Można do niej zaliczyć wszelką odzież, w której się pracuje, a mianowicie koszulki robocze, spodnie robocze, bluzy robocze, czy koszule robocze.

Gdzie można kupić odzież roboczą?

W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszych problemów z zaopatrzeniem sklepów w odzież roboczą. Szeroki wybór produktów można znaleźć np. tu https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/. Każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno spodnie, jak i bluzy robocze. Zamawiając produkty na kwotę powyżej 500 złotych, można liczyć na darmową przesyłkę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE