Reklama

Jak dbać o psa latem?

Opublikowano:
Autor:

Jak dbać o psa latem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Lato to wymagający czas nie tylko dla człowieka. Oczywiście cieszy nas słońce i możliwość długich spacerów, spędzania czasu nad wodą, natomiast każdemu z nas we znaki dają się upały. Przeszkadzają one nie tylko nam. Wysokie temperatury, suche powietrze i duszny klimat to spore wyzwanie dla naszych zwierzęt domowych. Nie można więc zapominać o komforcie i zdrowiu pupili zarówno podczas wspólnego wypoczynku, kąpieli, karmienia, pojenia.

  1. Karmienie i pojenie
  2. Jak należy pielęgnować sierść psa?
  3. Ochrona przed kleszczami

Karmienie i pojenie

Przede wszystkim pamiętaj, aby zapewnić psu możliwość przebywania w cieniu. Oczywiście może on wspólnie z tobą spacerować, bawić się dokazywać. Musi mieć jednak także miejsce, w którym może odpocząć. Koniecznie powinien mieć stały dostęp do świeżej oraz chłodnej wody. Nie może jej dostawać tylko co jakiś czas. Jest to niezwykle ważne. Woda musi być chłodna, ale nie powinna być jednak lodowata. Latem możesz zmniejszyć ilość posiłków dla psa, nie przesadzaj jednak z obniżaniem kaloryczności posiłków, ponieważ pies potrzebuje energii na zabawę z tobą i... ochładzanie własnego ciała. Warto zadbać o lekką karmę, która dostarczy mu odpowiedniej ilości składników odżywczych, nie doprowadzi jednak do przeciążenia i tak zmęczonego gorącem organizmu. Dobrym wyborem jest np. karma Dolina Noteci jagnięcina.

Jak należy pielęgnować sierść psa?

Wielu osobom wydaje się, że latem wszystkie psy, szczególnie te z długą sierścią cierpią z przegrzania i trzeba je wyjątkowo często kąpać lub schładzać wodą. Nie jest tak. Wiele pas psów świetnie radzi sobie w upale i długa sierść im w tym nie przeszkadza. Pod jednym wszakże warunkiem, że jest zadbana, nie ma niej niej kołtunów, albo co gorsza przyklejonych zabrudzeń. Aby uniknąć takiej sytuacji, szczególnie latem psa trzeba dobrze i regularnie szczotkować. Zadbana sierść to gwarancja, że ciało zwierzęcia będzie mogło oddychać, skóra będzie wentylowana w sposób prawidłowy. W przeciwnym przypadku będzie dochodziło do jej przegrzania, mogą się na niej pojawić rany, strupy i odparzenia. Czesanie i szczotkowanie może temu zapobiec Dzięki takim zabiegom, sierść będzie czysta i lśniąca, niesplątana, dzięki czemu będzie przepuszczać więcej powietrza. Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby wykonać także kąpiel, natomiast z jej częstotliwością nie trzeba przesadzać. Ważne natomiast, aby zadbać o odpowiednie kosmetyki dla zwierzaka. Szampon, odżywkę do sierści i akcesoria do rozczesywania sierści po myciu. Wszystkie je znajdziesz w Zoopers.

Ochrona przed kleszczami

Kleszcze są nie mniej niebezpieczna dla zwierząt, jak i człowieka. Choroby, które przenoszą mogą być bardzo niebezpieczne dla naszych czworonożnych pupili. Oczywiście trudno sobie wyobrazić, że nie będziemy ich ze sobą zabierali do lasu, czy na spacer po sadzie, natomiast do takiego wyjścia warto się dobrze przygotować. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup obroży odstraszającej kleszcze. Obroża przeciwkleszczowa dla dużego psa to absolutnie podstawowy element wyposażenia na spacer do lasu. Można także sięgnąć po środki w aerozolu i rozpylić je na sierści psa, natomiast powinny być to wyłącznie produkty stworzone z myślą o zwierzętach. Po każdej wyprawie w miejsca, gdzie jest dużo drzew, niezależnie od posiadanej obroży przeciw kleszczom, psa należy dokładnie obejrzeć i upewnić się, że nie został on zaatakowany. Nie można lekceważyć tego obowiązku, ponieważ w przeciwnym razie nasza opieszałość może skazać psa na poważną chorobę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE