Reklama

Jak dobrać meble do pokoju dziecka?

Opublikowano:
Autor:

Jak dobrać meble do pokoju dziecka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Meble do pokoju dziecięcego trzeba wybierać rozsądnie. Powinny być piękne i funkcjonalne, jednak nie kosztować fortuny, bo zwykle posłużą tylko przez kilka lat. Przecież zupełnie inaczej urządza się pokój dla przedszkolaka, a inaczej dla nastolatka. Trudno jest kupić meble, które będą odpowiednie dla dziecka przez kilkanaście lat z rzędu. Meble się niszczą, a dzieci z nich zwyczajnie wyrastają. Wcześniej czy później, ponowne meblowanie dziecięcego pokoju jest wręcz konieczne.

Łóżka

Drewniane meble dla dzieci, w które trochę więcej warto zainwestować to wygodne łóżko. Dziecko nie powinno spać na nieodpowiednim materacu, ponieważ jego kręgosłup jest jeszcze bardzo wrażliwy, musi mieć zatem odpowiednie podłoże. Jeżeli zatem kupuje się łóżko, trzeba baczną uwagę zwrócić na to, jaki dobrać do niego materac. W przypadku małych dzieci najczęściej kupuję się im drewniane łóżeczko, które można potem przetransformować w łóżko dla przedszkolaka. To sprytne rozwiązanie, pozwalające też trochę zaoszczędzić. Wprawdzie takie łóżeczka są droższe, jednak rozwiązują kwestią miejsca do spania dla dziecka na wiele lat. Jeżeli natomiast ma się dwójką dzieci, która wspólnie zamieszkuje jeden pokój, najlepszym rozwiązaniem będą łóżka piętrowe.

Drewniane łóżka piętrowe

Łóżka piętrowe to naprawdę genialny wynalazek. Dzięki nim nawet nieduży pokój może być przeznaczony dla dwójki dzieci. Wybierając łóżka piętrowe do pokoju swoich pociech, trzeba zwrócić uwagę na to, aby były naprawdę solidnie wykonane. To daje gwarancję bezpieczeństwa. Należy przyjrzeć się temu, jak zabezpieczone jest szczególnie górne łóżko, tak by nawet bardzo ruchliwe dziecko z niego nie wypadło. Oczywiście, na górze zawsze powinno spać starsze dziecko.

Drewniane meble dla dzieci w kąciku do nauki

Kolejny, bardzo ważny mebel w pokoju dziecka to wygodne biurko, przy którym dziecko będzie odrabiało lekcje oraz uczyło się w domu. Biurko powinno być dopasowany do wysokości dziecka, zatem nie może być ani zbyt niskie, ani zbyt wysokie. Generalnie rzecz biorąc, wszystkie meble powinny być zawsze dopasowane do wysokości dziecka, bo bardzo sprzyja to prawidłowemu rozwojowi sylwetki. Dziecko nie może się garbić lub mocno nachylić, powinno móc przyjąć naturalną pozycję, w której będzie mu wygodnie. W przypadku biurka, warto poszukać takiego, którego wysokość można również dostosować do zwiększającego się wzrostu dziecka. Jest to szczególnie ważne w przypadku chłopców, którzy w pewnym wieku zaliczają skokowy przyrost wzrostu, a zatem w ciągu kilku miesięcy mogą urosnąć nawet o kilkanaście cm.

Meble do przechowywania ubrań i rzeczy osobistych

Dzieciom trzeba również zorganizować miejsce, w którym będą mogły przechowywać swoje ubrania, książki i zabawki oraz inne rzeczy osobiste. Wraz z rozwojem dzieci, rzeczy tych przybywa, dlatego warto kupić pojemną szafę lub komodę. Oczywiście, część ubrań może być przechowywana w szafie rodziców, jednak trzeba od razu zaznaczyć, że nie jest to wygodne rozwiązanie dla żadnej ze stron.

Artykuł powstał przy współpracy z https://lozka.net.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE