Reklama

Jak dorobić do emerytury?

Opublikowano:
Autor:

Jak dorobić do emerytury? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wiele pań przebywających już na emeryturze zastanawia się nad podjęciem pracy dorywczej. W nieco podeszłym wieku trudno jest znaleźć pracę, do tego jeszcze dobrze płatną. Rynek pracy jest raczej zorientowany na młodszych ludzi, którzy dysponują wieloma umiejętnościami w zakresie informatyki i ekonomii. Kobiety 60+ zazwyczaj nie mają takich zdolności, bo wychowały się w innych czasach, gdy jeszcze nie było komputerów, a rynek pracy opierał się na zawodach fizycznych. Czy jest w takim razie zawód, który nie wymaga wygórowanych kwalifikacji i daje możliwość, by dobrze zarobić?

Jak najbardziej! Praca w opiece w Niemczech jest bardzo popularna wśród pań i panów przebywających na emeryturze. Przyjrzyjmy się razem cechom tej pracy oraz zarobkom. 

Czego należy się spodziewać w pracy w opiece w Niemczech?

Od opiekunki osób starszych w Niemczech wymaga się prowadzenia gospodarstwa i pomocy seniorowi w określonych czynnościach. Gotowanie, dbanie o porządek czy robienie zakupów są czynnościami wykonywanymi przez nas przez całe życie, więc nie sprawiają opiekunkom żadnego problemu. Ponieważ osoby starsze często mają problem z chodzeniem, słuchem i wzrokiem, potrzebna jest im pomoc w wielu sytuacjach. Zależnie od chorób i stopnia zniedołężnienia, trzeba pomóc w utrzymywaniu higieny osobistej, ubieraniu czy rozbieraniu oraz wstawaniu i siadaniu. Niekiedy trzeba przenieść seniora z wózka na łóżko lub na kanapę. Dlatego osoby mające problem z plecami i kręgosłupem, powinny zwracać uwagę na tę kwestię przy wyborze ogłoszeń i podkreślić ją podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Oferty pracy w opiece w Niemczech zawsze zawierają informacje o chorobach, jakie towarzyszą podopiecznemu. Jedną z najczęstszych jest demencja, jeśli więc czujesz, że nie podołasz temu schorzeniu, lepiej zrezygnuj z danej oferty. Co do innych chorób, opiekunka może o nich poczytać jeszcze przed wyjazdem i zdecydować, czy chce się wybrać na daną sztelę. Zdobyta wiedza umożliwia lepsze zrozumienie schorowanego seniora, a co za tym idzie lepszą jakościowo opiekę.

Bezpieczna praca dla opiekunek w Niemczech w wieku emerytalnym

W kwiecie wieku, nauczeni doświadczeniem i wieloma przykrymi sytuacjami, możemy bardziej się wszystkiego obawiać, niż gdy byliśmy młodsi. Dlatego wyjazd za granicę w pojedynkę może niektórym paniom się wydawać zbyt ryzykowny. Agencja Veritas ma na względzie te obawy i dokłada najlepszych starań, by praca w opiece w Niemczech przebiegła bezpiecznie i komfortowo. Dlatego każda opiekunka dostaje klarowną umowę i zostaje ubezpieczona zdrowotnie. Pomagamy w wyrabianiu karty EKUZ, dostarczamy druk A1, rozliczamy podatek. Każda opiekunka ma do dyspozycji własnego koordynatora, z którym może w każdej chwili się skontaktować. Opiekunka nie musi też martwić się o dojazd – zapewniamy bezpłatny transport od drzwi do drzwi.

Osoby zainteresowane pracą dla opiekunek w Niemczech zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub przez telefon. Dołącz do naszego zespołu i zarabiaj nawet 10 tysięcy złotych netto miesięcznie!

Więcej informacji na ten temat oraz najnowsze oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy