Reklama

Reklama

Jak pozować do zdjęć ślubnych – poradnik dla młodych par

Opublikowano: 31 marca 2021 13:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Choć sama koncepcja pozowania do zdjęć ślubnych może wydawać się lekko denerwująca, ogólna wiedza o tym, jak do nich pozować ślubnych może okazać się bardzo przydatna młodym parom. Państwo młodzi mają już wystarczająco dużo rzeczy do przemyślenia w dniu ślubu – i jeszcze do tego pozowanie do zdjęć?

Reklama

Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą młodej parze wyglądać lepiej na zdjęciach ślubnych. Warto zaznaczyć, iż sztuczka w pozowaniu do zdjęć ślubnych polega na tym, że w zasadzie nie powinno się pozować. Cyfrowa era pozwala obecnie robić nieograniczoną ilość zdjęć. Oznacza, to, że między ujęciami pozowanymi można uchwycić wiele pięknych chwil w naturalny sposób.

Pozowanie naturalne - wskazówki
Jeden z częstych problemów podczas zdjęciowej sesji ślubnej jest taki – państwo młodzi kończą naturalny moment pozowania zbyt wcześnie. Przez większość sesji ślubnej pary uśmiechają się idealnie, a potem często przypominają sobie, że patrzy na nich fotograf ślubny. I nagle przestają to robić, aby upewnić się, że znajdują się we właściwej pozycji. Trzeba wiedzieć, że jeśli młoda para nie wygląda w obiektywie odpowiednio, to profesjonalny fotograf ślubny powinien o tym natychmiast poinformować.

Trzymaj ręce przy sobie
Jedno z częstych pytań młodej pary to: „W jaki sposób mamy trzymać ręce?” Pomimo tego, iż naturalne zachowanie jest niezbędne w trakcie fotografii ślubnej, istnieją pewne zalecenia dotyczące umieszczania ramion czy rąk. Jednakże znowu wszystko sprowadza się do bycia rozluźnionym i zrelaksowanym. Nie należy przyciskać rąk do ciała. Jeśli panna młoda chce trzymać swój bukiet, powinna mieć opuszczone ramiona. Mocne wciśnięcie łokci w ciało sprawia, iż ramiona wyglądają mniej atrakcyjnie. W przypadku ujęć grupowych, zaleca się trzymanie ramion nisko, wokół talii. Dzięki temu ubrania nie wyglądają na zdjęciach na napięte czy rozciągnięte.

Bądź naturalna i uśmiechnięta!
Szczere zdjęcia, które oddają osobowość młodej pary, są najlepsze. Jednakże tworzenie takich naturalnych pozycji, takich jak śmiech w ogrodzie lub chichotanie przy zachodzie słońca, może często wydawać się trudne. Warto wtedy spojrzeć partnerowi prosto w oczy przez dłuższą chwilę. Nie ma szans, aby przez ten czas przynajmniej jedna z osób nie wybuchła śmiechem. Inny sposób to wyszeptanie jakiegoś sekretu na ucho. Ten sposób również powinien zadziałać znakomicie.

Błędy w pozie ślubnej, których należy unikać
Większość błędów w pozowaniu ślubnym polega na tym, że młoda para zachowuje się sztywno i nienaturalnie. Dlatego dobry fotograf ślubny powinien doradzić młodej parze aby udawała, że jego tam nie ma. Dobry fotograf ślubny powinien pozostać niezauważony.

Jak naturalnie pozować przy robieniu zdjęć?

Pocałunek z zamkniętymi oczami
Całowanie z otwartymi oczami nie jest naturalne, ale często pary ze stresu przyjmują ten styl w dniu swojego ślubu. Profesjonalny fotograf ślubny, wykonujący zdjęcia ślubne, powinien o tym przypomnieć, jednakże w razie czego, pamiętaj – całuj się naturalnie.

Utrzymuj estetykę
Większość profesjonalnych fotografów ślubnych jest co do tego zgodna. Każdy oczekuje czystych i długich pocałunków, takie najlepiej wyjdą na zdjęciu. Nie wciskaj partnerowi nosa w twarz, jeśli czujesz, zbyt mocny nacisk na twarz to prawdopodobnie jedna ze stron to robi.

Zwolnij!
Sesje zdjęciowe podczas spacerów mogą wyglądać przepięknie, zarówno indywidualnie dla par jak i większej imprezy ślubnej. Jednakże należy pamiętać, aby spacerować wolno. Pamiętaj, spacer to nie jest wyścig.

Nie przesadzaj z ćwiczeniem pozowania do zdjęć
Panny młode często chcą udoskonalić swój uśmiech przed ślubem, jednakże fotografowie ślubni, zalecają spędzenie tego czasu w jakimś innym miejscu, sprzyjającym relaksacji. Nie warto ćwiczyć uśmiechu, bo wtedy człowiek się nad tym zastanawia zbyt mocno i znika to poszukiwana w obiektywie naturalność.

Mów otwarcie.
Jeśli czujesz się niepewnie lub masz swój ulubiony profil twarzy, powiedz o tym swojemu fotografowi ślubnemu. Gdy obie strony są zadowolone i bardziej otwarte, efekt końcowy zdjęciowej sesji ślubnej będzie lepszy.

Materiał partnera - artykuł powstał przy współpracy fotografem ślubnym Warszawa – FreyaLove Photo - https://freyalovephoto.pl
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE