Reklama

Jak szybko założyć konto osobiste?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak szybko założyć konto osobiste? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Niektórzy klienci poszukują możliwości założenia i aktywowania konta bankowego od zaraz. Sprawdźmy, jakie opcje udostępniają banki przy otwieraniu rachunku osobistego przez internet bez wizyty kuriera. Aktualnie mamy do dyspozycji 3 sposoby na założenie ROR-u online bez wychodzenia z domu - przelew weryfikacyjny, biometrię oraz wideo weryfikację. Zobaczmy, na czym polega każdy z nich.

1. Zakładanie konta online przelewem weryfikacyjnym.

Chronologicznie najstarsza (dostępna już w 2011 r.) metoda. Otwieranie rachunku indywidualnego polega na potwierdzeniu tożsamości klienta za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku, w którym klient posiada już konto.

Aby udało się spełnić formalne procedury, dane osobowe na takim przelewie, muszą być takie same jak te, które klient podał we wniosku o nowe konto.

Kiedy uda się wypełnić proceduralne wymogi, rachunek bankowy będzie aktywny praktycznie od zaraz. Jeżeli klient zamówił także kartę płatniczą, bank powinien ją wysłać do 3 dni roboczych.

2. Otwieranie rachunku osobistego za pomocą wideo weryfikacji.

Jeżeli chcemy założyć konto online bez kuriera i przelewu, możemy skorzystać z tzw. wideo weryfikacji. Tutaj niezbędne jest posiadanie kamerki internetowej, za pomocą której odbędzie się czat video z pracownikiem banku.

Podczas takiego połączenia online, pracownik na podstawie naszego dowodu osobistego potwierdzi nasze dane osobowe. Natomiast dzięki analizie biometrycznej, specjalny algorytm dokona weryfikacji naszej tożsamości.

Podczas tej procedury, zostaniesz poproszony o przybliżenie swojej twarzy (oraz dowodu osobistego) do kamerki wideo. Po pozytywnej weryfikacji, konto zostanie aktywowane w ciągu kilku minut.

Podobnie jak w przypadku przelewu aktywacyjnego, jeżeli klient zamówi do ROR-u kartę, bank wyślę ją w ciągu 3 dni roboczych.

3. Zakładanie konta na selfie - biometria.

Absolutną nowością w dziedzinie fintech, jest otwieranie rachunku osobistego za pomocą biometrii- wykonania zdjęcia dowodu osobistego oraz swojej twarzy - selfie.

Podobnie jak w przypadku wideoweryfikacji, należy posiadać kamerkę internetową lub telefon z aparatem oraz aplikację banku.

Tę innowacyjną metodę udostępnił jako pierwszy w Polsce Bank Pekao. Procedura zakładania konta tym sposobem trwa około 10 minut.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, które banki oferują powyższe opcje na otwieranie rachunku osobistego? Aktualny spis znajduje się na portalu https://darmowekontobankowe.org/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE