Reklama

Jak telefony komórkowe zmieniły nasze życie?

Opublikowano:
Autor:

Jak telefony komórkowe zmieniły nasze życie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Od kilku lat posiadanie smartfona jest pewnego rodzaju wymogiem społecznym. Obecnie w Polsce jest zarejestrowanych prawie 60 milionów telefonów komórkowych i tendencja ta jest wzrostowa. Telefon stał się integralnym akcesorium, bez którego większość osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. W ciągu dnia przeciętny użytkownik smartfona sprawdza go średnio 150 razy.

Nieograniczone możliwości

Możliwości korzystania z telefonu komórkowego oraz aplikacji, w które jest wyposażony stają się niemal nieograniczone. Atrakcyjne plany taryfowe (np. te z https://virginmobile.pl/), abonamenty i coraz tańszy dostęp do Internetu sprawiają, że sieci komórkowe prześcigają się w ofertach, dzięki czemu wybór takiej, która spełnia wszystkie oczekiwania użytkownika jest prostszy. Telefon komórkowy służy już nie tylko wysyłaniu SMS-ów i prowadzeniu rozmów, jest urządzeniem, które usprawnia wiele aspektów życia. Z telefonem zaczynamy każdy dzień, jest źródłem informacji o świecie, pogodzie, to z nim ustalamy plan dnia, sprawdzamy maile, trasy dojazdów oraz traktujemy go jako narzędzie rozrywki – w międzyczasie pomiędzy obowiązkami oddając się mobilnym przyjemnościom.

Telefony komórkowe a relacje międzyludzkie

Smartfon, który zapewnia nieprzerwany dostęp do mediów społecznościowych sprawia, że jesteśmy permanentnie w kontakcie niemal z całym światem. Urządzenie to stało się narzędziem komunikacji na globalnym poziomie, który jeszcze do niedawna wydawał się być niemożliwy.

Racjonalne korzystanie z udogodnień, jakie daje nam telefon komórkowy zmienia nasze życie w sposób pozytywny. Możemy lepiej organizować nasz czas, pielęgnować znajomości z ludźmi w czasie podróży bez problemu wyznaczyć trasę wycieczki, wykonać zdjęcie, wysłać e-mail, zrobić zakupy, etc.

Istnieje jednak druga strona tej sytuacji, o czym od dawna mówi się głośno. Dochodzi do sytuacji zaskakujących, jednak w pewnym stopniu również oczywistych. Niektóre miasta wyznaczają na chodnikach specjalne trasy oraz sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych dla tzw. „smartphone zombies” („smombies”) czyli osób, które przez to, że nieustannie patrzą na telefon poruszają się po ulicach znacznie wolniej i nieostrożnie. Tu pojawia się refleksja, że urządzenie, które realnie usprawnia nasze funkcjonowanie finalnie może stać się poważnym zagrożeniem. Jak we wszystkim co robimy – również używanie smartfonów powinno odbywać się z umiarem. Wykorzystujmy jedynie to, co nam pomaga, służy, nie rezygnując przy tym z bezpośrednich kontaktów z ludźmi czy rozrywek, które wymagają od nas podniesienia głowy znad ekranów telefonów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE