Reklama

Jak udostępniać internet z telefonu na laptop? Poradnik

Opublikowano:
Autor:

Jak udostępniać internet z telefonu na laptop? Poradnik - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Z mobilnego internetu możesz korzystać nie tylko na smartfonie, ale też na komputerze i laptopie. Tłumaczymy, jak udostępnić internet z telefonu. To naprawdę łatwe!

Internet mobilny daje ogromne możliwości – możesz korzystać z niego wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci komórkowej. Udostępnienie internetu z telefonu na komputer zajmie Ci dosłownie chwilę. Możesz to zrobić bezprzewodowo – dzięki funkcji hotspot. Jest to najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Możesz także skorzystać z udostępniania przez Bluetooth lub za pomocą kabla USB. Dzięki temu z internetu skorzystasz również wtedy, gdy znajdujesz się poza zasięgiem Wi-Fi.

Udostępnienie internetu z telefonu z Androidem

Aby udostępnić internet ze smartfona z systemem Android, włącz funkcję „Przenośny hotspot Wi-Fi/Router Wi-Fi” (nazwa może się różnić w zależności od modelu telefonu). Wystarczy, że przesuniesz palcem w dół ekranu i z rozwijanego menu wybierzesz odpowiednią ikonkę. Upewnij się, że masz włączoną transmisję danych.

Podłącz laptop lub komputer do stworzonej sieci Wi-Fi – domyślnie otrzyma ona nazwę modelu Twojego telefonu. W ustawieniach hotspota możesz ją zmienić. Aby podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi, będzie trzeba podać hasło – znajdziesz je w ustawieniach hotspota na telefonie. Możesz także wyłączyć to zabezpieczenie – nie jest to jednak polecane rozwiązanie. Po zalogowaniu się do sieci Wi-Fi możesz już korzystać z internetu mobilnego na laptopie lub komputerze.

Internet możesz udostępnić także przez Bluetooth. Sparuj telefon z drugim urządzeniem i uruchom na smartfonie funkcję „Hotspot”. Przytrzymaj palec na ikonce – na ekranie pojawią się ustawienia. Włącz funkcję „Tethering przez Bluetooth”.

Kolejnym rozwiązaniem jest udostępnianie internetu z telefonu za pomocą przewodu USB. Połącz dwa urządzenia kablem, a następnie w ustawieniach hotspotu włącz funkcję „Tethering przez USB” i postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie.

Udostępnienie internetu z telefonu z iOS-em

Udostępnianie internetu z iPhone’a wygląda bardzo podobnie. Funkcję „Hotspot osobisty” znajdziesz w „Ustawieniach”, w zakładce „Sieć komórkowa”. Za jej pomocą stworzysz sieć Wi-Fi – będzie ona nazywała się tak samo, jak Twój iPhone. Wybierz sieć Wi-Fi na komputerze i zaloguj się do niej, aby korzystać z internetu mobilnego. Potrzebne hasło znajdziesz w ustawieniach hotspota. Możesz także je zmienić. Jeżeli komputer Mac i iPhone są zalogowane na tym samym koncie Apple ID oraz mają włączone Bluetooth i Wi‑Fi, nie musisz podawać hasła.

Internet z telefonu możesz także udostępnić za pomocą USB. Podłącz iPhone’a za pomocą przewodu do laptopa lub komputera. Jeżeli na ekranie telefonu pojawi się ostrzeżenie, wybierz opcję „Zaufaj temu komputerowi”. Następnie wybierz z listy funkcję „Udostępnij połączenie internetowe iPhone’a komputerowi”. Połączenie przewodowe to najlepsze rozwiązanie, jeżeli drugie urządzenie nie jest wyposażone w moduł Wi-Fi.

Więcej wskazówek znajdziesz w poradniku przygotowanym przez Orange: Jak udostępnić internet przez telefon – poradnik dla początkujących. Powodzenia!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy