Reklama

Jak wybrać idealną ladę recepcyjną?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wybrać idealną ladę recepcyjną? - Zdjęcie główne

Jak wybrać idealną ladę recepcyjną?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wizerunek firmy może być budowany na różne sposoby. Jeśli jednak nasz klient ma odwiedzić siedzibę naszej firmy, to pierwsze wrażenie po przekroczeniu progu może mieć kluczowe znaczenie. Odpowiednie meble biurowe, a dokładniej mówiąc meble recepcyjne w firmie są dla klientów pierwszą granicą budowania sobie opinii. Cym są i jakie powinny być lady recepcyjne? Jaki design powinny mieć meble do recepcji? Wybór mebli na recepcję to ważne przedsięwzięcie. Gdzie zatem kupić lady do recepcji?

Biurko recepcyjne i jego funkcja

Jeśli zarządzasz firmą, zapewne oczekujesz, że twoi goście, twoi klienci, poczują się dobrze w twojej przestrzeni. Gość zadowolony z obsługi i wizerunku firmy, najpewniej chętniej zwiąże się z nią na dłużej i zapewni jej więcej zysku. Jednym z elementów, jaki jest w stanie nam pomóc w tym zadaniu, jest mebel na recepcje zwany ladą recepcyjną.

Jak w ogóle powstała lada recepcyjna? Jej pierwowzorem stała się lada sklepowa, która miała oddzielać strefę klienta od strefy sprzedawcy. Dzięki jej obecności, mogliśmy również wyeksponować sprzedawane towary. Z czasem walory lady zostały dostrzeżone nie tylko w handlu detalicznym. Lady recepcyjne pojawiały się w hotelach, bankach, urzędach, firmach prywatnych. Dostrzeżono większą ilość funkcji, jaką lada zaczęła spełniać. Obecnie biurko recepcyjne służy nie tylko do praktycznej obsługi tj. podpisywanie dokumentów, ale nadaje też wyjątkowy charakter danego wnętrza.

Recepcja która sprosta wymaganiom interesantów, czyli na co zwracać uwagę?

Każda recepcja powinna zadbać o komfort swojego klienta. To recepcja jest miejscem, które świadczy o twojej firmie, dlatego lada recepcyjna może być dopasowana do każdego wnętrza. Ale co jest bardziej istotne, zakupiona lada powinna współgrać z wnętrzem oraz charakterem twojej firmy. Jeśli np. stawiasz na przywiązanie do tradycji, rozważ elegancka ladę drewnianą, a jeśli budujesz nowoczesne przedsiębiorstwo, postaw na równie nowoczesne rozwiązania jeśli chodzi o materiał wykonania lady.

Jaka zatem powinna być lada idealna? Przede wszystkim estetyczna, dobrze wykonana, dopasowana wielkością i kolorystyką do wnętrza, a także profilu twojej firmy. Lada powinna mieć też praktyczną konstrukcję, która pozwoli na efektywne interakcje między pracownikiem a klientem.

Twoja lada może także posiadać twoje logo, co będzie dość dobrze przyjęte przez klienta. Ale prócz tego lada powinna być też praktyczna dla twojego pracownika, pozwalać mu na ukrycie niezbędnych narzędzi do pracy tj. drukarka, przybory biurowe, kubek do kawy.

Lada powinna także posiadać praktyczne oświetlenie robocze dla twojego pracownika i jednocześnie przyjazne oświetlenie dekoracyjne. No i nie zapominaj o dostosowaniu biurka recepcyjnego do odpowiednich w pracy przyłączy elektrycznych czy technicznych.

Przestrzeń ma znaczenie, czyli jaki design wybrać?

Obecnie lady recepcyjne mogą być wykonane w niemal każdym stylu i korzystać z wielu różnych kolorów. Możesz mieć lady minimalistyczne, retro czy nowoczesne. Mogą występować w stonowanych, poważnych barwach lub krzykliwych, wesołych kolorach. Pamiętaj jednak, że kluczem do właściwego designu jest twoja firma i wnętrze jakim dysponujesz. Jeśli otoczenie posiada barwy szare lub stonowane, zrezygnuj z żółtego biurka recepcyjnego. Jeśli natomiast prowadzisz firmę opartą na wielowiekowych tradycjach i nawiązaniu do dorobku przodków, lada o finezyjnych nowoczesnych kształtach z zimnego tworzywa sztucznego raczej nie będzie zachęcająca dla twoich klientów.

W kontakcie z klientem kluczowa jest właśnie recepcja. meble do niej powinny opierać się na połączeniu praktyczności z odpowiednim wyglądem.

Produkty tj. lady recepcyjne znajdziesz w ofercie niemal każdego sklepu meblowego. Warto jednak postawić na modele dopasowane do twoich potrzeb.

W asortymencie naszego sklepu mamy lady recepcyjne, które sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie nie znajdziesz lad ustandaryzowanych, bo podchodzimy indywidualnie do każdego projektu, konsultując go z danym odbiorcą. Dzięki temu dostajesz dokładnie takie rozwiązanie, jakie jest najlepsze dla twojej firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z filozofią i ofertą naszej firmy.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE