Reklama

Reklama

Jak wybrać najlepsze etykieciarki przemysłowe?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać najlepsze etykieciarki przemysłowe? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Idąc do sklepu i przeglądając produkty, które stoją na półce, często zwracamy uwagę na etykiety. W końcu to właśnie na nich zawarte są wszystkie niezbędne informacje, co umożliwia nam sprawdzenie, np. składu określonego towaru. Ważne jest także to, że etykiety są bardzo przydatne nie tylko w przemyśle, ale również do oznaczania domowych przetworów. Konieczne jest tylko to, żebyśmy wiedzieli, jak wybrać najlepszą etykieciarkę.

Reklama

Do czego potrzebne są etykiety?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że na etykietach znajdują się wszystkie najważniejsze informacje, jakie producent chce przekazać kupującym. Oczywiście obowiązują również przepisy, które regulują, co musi się tam znaleźć, ale oprócz tego jest duża dowolność. Ważne jest również to, że etykiety są dołączone do bardzo wielu towarów, dlatego niezbędnym wyposażeniem wielu firm są drukarki przemysłowe. Niezwykle istotne jest tylko to, by wybrać odpowiedni model, który sprawdzi się w naszym przypadku.

Etykieciarka – jaka powinna być?

Bardzo ważne jest to, żeby zwrócić uwagę na parametry poszczególnych modeli. Poza tym powinniśmy zastanowić się też nad tym, jakie etykiety chcielibyśmy drukować. Niektóre drukarki umożliwiają dwustronny, jednostronny, dwukolorowy lub jednokolorowy druk. Widać zatem, że jest wiele możliwości, a podjęcie właściwej decyzji może nie być łatwe. Pamiętajmy też o tym, że znakowanie opakowań często znacznie usprawnia pracę, a przy okazji sprawia, że towary spełniają określone wymogi, dlatego warto poświęcić chwilę na dokonanie wyboru.

Wydajność drukarki

W tym przypadku powinniśmy zastanowić się nad tym, ile etykiet będziemy chcieli drukować w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy zdecydowali się na urządzenie, które sprosta naszym wymaganiom. Przy określaniu wydajności danego modelu warto spojrzeć na głowice termiczne, ponieważ to właśnie one często mają na to wpływ.

Jakość i trwałość urządzenia

Pamiętajmy o tym, że drukarki przemysłowe zazwyczaj muszą sprostać wielogodzinnej pracy, dlatego bardzo ważne jest to, by były trwałe. Poza tym ważne jest to również wtedy, gdy chcemy wykorzystywać je w domu. Właśnie z tego powodu konieczne jest to, by zwrócić uwagę na miejsce, w którym kupujemy urządzenie, dobrym przykładem jest np. https://coleman.pl/drukarki-etykiet-cab.

Rodzaj znakowania

Niezwykle istotne jest także to, w jaki sposób następuje znakowanie w drukarce. Przede wszystkim jest to ważne ze względu na jakość wydruku oraz koszty eksploatacji. Szczególnie polecane jest znakowanie laserowe, ponieważ eliminuje ryzyko związane z rozmazaniami na etykiecie, co wyglądałoby nieestetycznie.

Wielkość etykiety

Bez wątpienia bardzo ważne jest również to, żebyśmy określili jaką wielkość mają mieć nasze etykiety. Dlatego weźmy pod uwagę rozmiar towaru, a także ilość informacji, jakie mają się tam znaleźć. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni model drukarki. Najpopularniejsze są te, których szerokość wynosi od 54 do 104 mm.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy