Reklama

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny? Na co zwracać uwagę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny? Na co zwracać uwagę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z cateringu dietetycznego. Wśród rosnącego tempa życia często brakuje miejsca na gotowanie, a tradycyjne posiłki zastępowane są dietą pudełkową. Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego? Radzimy poniżej.

Catering dietetyczny - określić zapotrzebowanie kaloryczne i cel

Dobór odpowiedniego cateringu powinniśmy zacząć od określenia naszego zapotrzebowania energetycznego. Możemy to zrobić między innymi za pomocą licznych internetowych kalkulatorów, które po podaniu wieku, płci, wzrostu oraz wagi obliczą nasze podstawowe zapotrzebowanie.

Następnym krokiem jest uświadomienie sobie celu, który chcemy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na schudnięciu, nasza dieta powinna opierać się na deficycie kalorycznym. W przypadku, gdy celem jest przybranie na wadze dieta musi zawierać nadwyżkę energetyczną. W sytuacji, gdy po prostu mamy potrzebę odżywiać się zdrowej wystarczy jeść zgodnie z podstawowym zapotrzebowaniem. Zainteresowani znalezieniem cateringu okolicy powinni sprawdzić w Google frazę catering dietetyczny w Łodzi.

Dopasuj catering dietetyczny do swoich potrzeb

Jedzenie ma być przede wszystkim przyjemnością. Warto o tym pamiętać przy wyborze własnego cateringu dietetycznego. W przypadku profesjonalnych usług powinniśmy mieć możliwość wyboru konkretnych produktów lub grup produktów spożywczych. Mamy prawo do rezygnacji z określonych artykułów żywnościowych, jeżeli nie leżą one w naszym guście.

Dobry catering powinien również dostosować dietę do naszych potrzeb zdrowotnych. Wiele schorzeń wymaga szczególnego sposobu odżywiania. Wśród nich wymienić można takie choroby jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, czy miażdżyca. Niektóre osoby posiadają również nietolerancję na określone grupy produktów. Też i one powinny mieć możliwość wykluczyć je ze swojej diety. Możliwość dowolnego dostosowania odżywiania do swoich potrzeb jest cechą profesjonalnego cateringu dietetycznego. Usługi na najwyższym poziomie otrzymać można wybierając ofertę od Loveatcatering.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy doborze cateringu?

Profesjonalny catering tworzony jest przy udziale dietetyków. Ich zadaniem jest zadbać, by nasze posiłki były zróżnicowane, bogate w określone mikroskładniki oraz nie zawierały szkodliwych dla nas grup produktów.

Warto też zwrócić uwagę na elastyczność danej oferty. Życie bywa nieprzewidywalne i czasem jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia w nim zmian. Ważne, by warunki usługi były na tyle elastyczne, by móc ją dostosować do naszej zmieniającej się sytuacji, i mogła ona pomyślnie trafić na nasz stół. Takie właśnie warunki oferuje Loveatcatering. Sprawdź sam!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE