reklama

Jak wybrać odpowiedni kominek na drewno?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać odpowiedni kominek na drewno? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleWielu osobom kominki na drewno kojarzą się przede wszystkim z ozdobą. Niektórzy inwestują nawet w imitacje kominków, aby poczuć to ciepło i niepowtarzalny klimat.

Wielu osobom kominki na drewno kojarzą się przede wszystkim z ozdobą. Niektórzy inwestują nawet w imitacje kominków, aby poczuć to ciepło i niepowtarzalny klimat. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w zasadzie nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwego kominka, opalanego drewnem. Obecnie są to na tyle nowoczesne rozwiązania, iż służą nie tylko w celach dekoracyjnych, ale mogą również być źródłem ciepła dla całych mieszkań oraz domów. W niektórych przypadkach ogrzewana powierzchnia wynosi nawet 200m2, co stanowi metraż dużego domu wolnostojącego.

Czym wyróżniają się nowoczesne kominki do salonu?

Na wstępie warto przyjrzeć się bliżej kwestii ceny tego typu kominków. Sięga ona przeciętnie kilku tysięcy złotych, zazwyczaj powyżej pięciu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż działają one zasadzie standardowego pieca, jest to jak najbardziej uczciwa oraz realna cena rynkowa. Im wyższy koszt kominka, tym zazwyczaj lepsza jego funkcjonalność. Wybierając kominki na drewno należy brać pod uwagę przede wszystkim ich wyposażenie, ogólne cechy oraz metraż, który są one w stanie ogrzać. Inne kominki sprawdzą się bowiem w stosunkowo małych mieszkaniach, a inne w dużych domach wolnostojących. Bardzo dobrej jakości kominki na drewno oferowane są na stronie: https://iwonapellets.pl/kategorie/kominki-na-drewno

Godnymi uwagi urządzeniami w tym zakresie, są między innymi kominki marki Hector. Występują one w różnorodnych cenach, jednak łączy je wiele podobnych cech. Posiadają one w swoim wyposażeniu podwójną kurtynę powietrzną. Nie mają one samoczyszczącej szyby, niemniej jednak napowietrzanie komory spalania działa w taki sposób, że zabrudzenia nie osadzają się na szybie. Dla wielu osób jednym z minusów kominków, jest właśnie problem brudnej, pokrytej sadzą szyby, którą później trudno jest wyczyścić. Kominki Hector charakteryzują się natomiast czystymi szybami, co zdecydowanie wyróżnia je na rynku.

Kominki te są wyposażone także w opatentowany system sterowania całym procesem spalania, wzmocnioną konstrukcję do stosowania wkładów (charakteryzują się one bardzo wysoką wytrzymałością ze względu na to, że w kominku są niezwykle wysokie temperatury), zamknięta komorę spalania. Kominki te nie posiadają również rusztu. Z tego właśnie względu nie ma problemu z zapychaniem odpływu powietrza przez zbierający się popiół. Popiół należy usuwać jedynie raz w tygodniu.

Zamknięta komora spalania pozwala na zastosowanie takich kominków w domach z rekuperacją lub też z zastosowaną wentylacją mechaniczną. Kominki tego typu generują również sporą oszczędność. Nawet o 20% zmniejsza się ilość potrzebnego opału, do ogrzania mieszkania lub też domu. Hector posiada również regulowane nogi co pozwala mu na dostosowywanie się do różnych podłoży, nawet tych nierównych.

Wybierając kominki do salonu, ponieważ to właśnie w tych pomieszczeniach najczęściej są one montowane, warto pomyśleć o ich usytuowaniu. Wiele kominków, to idealne kominki do zabudowy. Nie muszą one zatem zabierać zbyt dużej ilości miejsca na samym środku pomieszczenia, co pozwala na duże zaoszczędzenie przestrzeni. Warto zapoznać się z ofertą producenta kominków Iwona Pellets.

Jakim drewnem powinno się palić w kominku?

Kominki na drewno powinny być opalane wysokiej jakości drewnem, charakteryzującym się sporą kalorycznością. Do takich gatunków drewna należy między innymi dąb, który bardzo długo się pali i zapewnia przy tym ciepło. Podobne cechy posiada także grab. Są to dwa gatunki drewna, które najlepiej nadają się jako drewno kominkowe. Do opalania kominków wykorzystuje się także brzozę, jednak spala się ona stosunkowo szybko. W zamian za to daje ona piękny oraz równy płomień, co ma spory walor estetyczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE