Reklama

Reklama

Jak zostać dobrym product managerem?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak zostać dobrym product managerem? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Product manager to dość nowy zawód w Polsce. Zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku jest wykreowanie i sprzedaż produktu lub usługi. Pod wieloma względami powinny one odpowiadać potrzebom zarówno klientów, jak i rynku. Product manager odpowiada między innymi za jakość produktu czy usługi. Udział w programie certyfikującym adresowanym do product managerów pozwala zwiększyć posiadane kompetencję i pogłębić wiedzę. Udział w tym programie pozwala zdobyć międzynarodowy certyfikat UX-PM.

Reklama

Czym zajmuje się product manager?

Lista obowiązków, które spoczywają na product managerze jest bardzo długa. Odpowiada on w firmie za szereg rozmaitych procesów i działań. Jest odpowiedzialny nie tylko za jakość produktu czy usługi, ale także za ich cenę i dostępność na rynku. Efektem pracy product managera ma być usługa bądź produkt, który będzie odznaczał się bardzo wysoką jakością, zostanie przez konsumentów bardzo dobrze przyjęty, a jego sprzedaż będzie utrzymywała się na satysfakcjonującym dla firmy poziomie. Gromadzenie informacji, staranna selekcja pomysłów i planów, wprowadzanie zmian oraz opracowywanie działań to działania, które w swojej pracy product manager wykonuje każdego dnia. Wszystkie podejmowane przez niego działania muszą być oczywiście spójne z polityką firmy. Z myślą o product managerach, którzy w swojej firmie zajmują się produktami cyfrowymi stworzony został program certyfikujący, w którego tworzeniu brali udział międzynarodowi eksperci User Experience. Certyfikat UX-PM pozwala lepiej zrozumieć doświadczenia użytkownika, co przekłada się na stworzenie atrakcyjnego wizualnie, prostego w obsłudze i szybko działającego produktu cyfrowego – strony www czy aplikacji.

Jakie obowiązki spoczywają na product managerze?

Jest ich naprawdę bardzo wiele i są to obowiązki nie tylko w stosunku do zespołu, ale także w stosunku do produktu. Do najważniejszych obowiązków w stosunku do produktu należy między innymi kontrolowanie jego jakości. W swojej pracy product manager musi zbierać informacje i dane, które pozwolą znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie są wymagania i oczekiwania klientów firmy, której jest pracownikiem. Do obowiązków product manager należy także tworzenie planów sprzedażowych i dbanie o to, aby produkt utrzymał się na rynku jak najdłużej. Jednym z obowiązków, które spoczywają na product managerze w stosunku do zespołu jest zarządzaniem nim oraz identyfikowanie i rozwiązywanie konfliktów. W wykonywaniu codziennych obowiązków niezbędna jest dobra znajomość branży, w której pracuje product manager oraz szeroka wiedza na temat sprzedaży. Pomocą w poszerzeniu posiadanych kompetencji służy certyfikat UX-PM.

Kreatywność, pracowitość, asertywność to cechy, które powinien posiadać dobry product manager. Aby wszystkie zadania, które spoczywają na product managerze mogły być wykonywane jak najlepiej, powinien on stale pogłębiać swoją wiedzę, podnosić kompetencje zawodowe i kwalifikacje. Jedną z możliwości własnego rozwoju jest udział w programie certyfikującym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ux-pm.pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE