Reklama

Jaką pogłębiarkę warto zakupić?

Opublikowano:
Autor:

Jaką pogłębiarkę warto zakupić? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Potrzebujesz zakupić do swojej firmy pogłębiarkę? W takim razie koniecznie sprawdź, jakie rodzaje masz do wyboru, aby mieć pewność, że wybrany sprzęt naprawdę spełnia wszystkie Twoje oczekiwania i jest w pełni funkcjonalny. Dopiero później przejdź do kwestii związanych z tym, na co trzeba zwracać uwagę, kupując pogłębiarkę do swojej firmy.

Do czego wykorzystywana jest pogłębiarka?

Po pierwsze musisz wiedzieć, że pogłębiarka to rodzaj ziemnego sprzętu specjalistycznego. Często określany statkiem. Głównym zastosowaniem tej maszyny są prace ziemne, odbywające się poniżej poziomu wodu. Sprawdź już teraz, jakiego rodzaju pogłębiarki możesz zakupić w zależności od aktualnych potrzeb i pracy, jaką chcesz wykonać. 

Musisz jednak wiedzieć, że dobranie odpowiedniej pogłębiarki powinno zależeć przede wszystkim od rodzaju gruntów, gdzie mają być wykonywane prace. 

W przypadku modeli ssących najlepiej wybierać je do gruntów do czwartego współczynnika. Natomiast, gdy wiesz, że grunt określony jest kategorią do ósmej klasy, to dobrym wyborem mogą być modele chwytakowe. Za każdym razem, gdy zamierzasz pracować z gruntem o wyższej klasie, to będziesz potrzebować specjalnych maszyn do kruszenia skał.

Rodzaje pogłębiarek

Bardzo ważne staje się to, żeby wiedzieć, jakiego rodzaju pogłębiarki  są zazwyczaj dostępne w sprzedaży. Najczęściej można podzielić je na dwa typu – modele wyposażone w pompę gruntową oraz sprzęty łyżkowe statki-koparki. 

Warto bliżej przyjrzeć się obu rodzajom pogłębiarek. Przede wszystkim należy podkreślić, że maszyny zawierające pompę gruntową mogą dysponować dwoma rodzajami napędów – dieslowym oraz elektrycznym.

Natomiast jeśli chodzi o pogłębiarki łyżkowe, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są dostępne różne podrodzaje tych maszyn, zapewniające wiele przydatnych funkcjonalności. Możesz zdecydować się na zakup sprzętów z jedną łyżką i wtedy będzie mogła zostać ona wyposażona w łyżkę drążkową lub też w chwytakową. Innym pod typem pogłębiarek są też takie, które zapewniają wieloczerpakowy sprzęt, charakteryzujący się nieprzerywalną pracą. Poza tym bardzo praktyczną ciekawostką jest również fakt, że mogą one posiadać wiele różnych gruntowych spulchniaczy.

Zastosowanie pogłębiarek

Gdy już wiesz, jakiego rodzaju pogłębiarki możesz zakupić, to teraz czas przejść do ich praktycznego zastosowania. Warto wiedzieć, że szczególnie modele ssące, czyli tzw. refulery wykorzystywane są do wydobywania gruntu z dna. To bardzo funkcja, która jest przydatna szczególnie w trakcie kształtowania plaży, czyszczenia stawów oraz poszerzania i pogłębiania kanałów i koryt wodnych.

Na co warto zwracać uwagę, kupując pogłębiarkę?

Wiesz już, jaka pogłębiarka najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie do wykonywania konkretnych zadań? W takim razie przejdźmy teraz do bardzo praktycznych aspektów, które również mają znaczenie podczas kupowania pogłębiarki.

Po pierwsze podczas dokonywania zakupu zwracaj uwagę na renomę producenta, gdyż gwarantuje to wyższą jakość. Dobrym wyborem będą modele wyprodukowane przez takie firmy jak DamenDredgingEquipment, HCC, Pianha, IHC Merwede itd.

Następnie zastanów się nad zakupem modeli używanych. Gdy zyskasz pewność, że wybrany sprzęt spełnia wszystkie Twoje wymagania, włącznie z rokiem produkcji, to może okazać się, że używana pogłębiarka to świetna opcja. Nie zapomnij także o tym, że dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy i nie wpłyniesz w ten sposób na osłabienie płynności finansowej swojego przedsiębiorstwa. 

Poza tym kieruj się też tym, aby zwrócić uwagę na takie aspekty, jak rok produkcji, głębokość kopania, wysokość wyładunku czy kraj odbioru używanego sprzętu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy