Reklama

Jakie akcesoria na spacer z psem wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Jakie akcesoria na spacer z psem wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Spacery ze swoim pupilem to nieodłączna część życia każdego właściciela psa. Każdy spacer jest czasem radosnym zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia – jest to okazja, by naprawdę kreatywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Aby spacer był jeszcze ciekawszy, warto skorzystać z różnorodnego wyposażenia dla psów i zabawek, które urozmaicą każde wyjście na podwórko z Twoim pupilem. Co warto wybrać w tej kategorii produktów dla psów? Oto krótki przewodnik po akcesoriach i zabawkach na spacer z psem.

Piłki dla psów

Trudno znaleźć psa, który nie uwielbiałby piłeczek pod każdą postacią. Tak prosta zabawka może dać wiele możliwości zabaw na niejedno wspólne wyjście. Możesz wybrać bowiem m.in. piłki z różnych materiałów, np. z gumy, która wpłynie pozytywnie na ząbkowanie u szczeniaków. Piłkę możesz do psa odbijać, rzucać, aportować. Możliwości stworzenia z nią wspólnych zabaw jest naprawdę dziesiątki. Istnieją też ciekawe akcesoria dla psów jak np. piłki do napełniania wodą z otworami, z których woda będzie wypływać, gdy pies ją ugryzie. Dlaczego warto wybierać piłki? Przede wszystkim jest to najłatwiejszy sposób do zachowania psa w ruchu i zapewniania mu aktywności fizycznej. Jest ona potrzebna każdemu zwierzęciu i nie tylko – ludziom również, więc przy okazji może zmobilizować do ruchu również Ciebie.

Akcesoria do gryzienia

Wspominaliśmy już o prawidłowym rozwoju zębów u psa. Konieczne jest zadbanie o to, ponieważ pysk jest przez Twojego pupila wykorzystywany przecież niemal tak, jak przez nas ręce. Możesz dbać o uzębienie również poprzez zabawki dla psów. Wybrać możesz gryzaki, czy linki do gryzienia, które również zabierzecie ze sobą na wspólny spacer. Psy uwielbiają, gdy droczysz się z nimi, próbując odebrać im z pyska zabawkę lub też siłujesz się z nimi, przeciągając trzymaną przez psa w zębach linkę. To również zabawa prosta, lecz bardzo pożyteczna, a także mogąca przynieść wiele radości.

Zabawki na przysmaki

Wyjście na świeże z powietrzem z psem nie musi oznaczać jedynie aktywności fizycznej. Możesz stymulować odpowiednimi zabawkami swojego pupila również pod względem intelektualnym. Bardzo popularne w ostatnim czasie są pod tym względem zabawki na przysmaki. W jaki sposób je wykorzystać? Bardzo łatwo! Po prostu chowasz psi przysmak do wnętrza zabawki, np. specjalnej piłki i wykorzystujesz akcesorium do zabawy. Zadaniem Twojego psa może być zatem np. nie tylko odebranie Ci zabawki, ale też otworzenie jej, by samodzielnie wydobyć przysmak. To łatwy sposób na pobudzenie naturalnej ciekawości psa i jego instynktów. Nie zawsze musisz podać swojemu psu wszystko gotowe na tacy – również psiego przysmaku nie musisz podstawiać mu pod nos, czasem warto zmusić swojego pupila do odrobinę większego wysiłku, by miał go zdobyć samodzielnie. Uwielbiasz spacery ze swoim psem? Chciałbyś wykorzystać ciepłą, wakacyjną pogodę do zabaw z nim na świeżym powietrzu? Zależy Ci na tym, aby psie spacery urozmaicić tak, by nigdy nie znudziły się ani jemu, ani Tobie? Znajdź więcej informacji i inspiracji na Wyspie Zwierząt!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE