Reklama

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu moskitier?

Opublikowano:
Autor:

Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu moskitier? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Moskitiery są skutecznym sposobem na zabezpieczenie wnętrz przed owadami: pozwalają na swobodne korzystanie z czystego powietrza bez obaw o natrętne muchy, osy czy komary. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów moskitier, które różnią się sposobem montażu i dodatkowymi funkcjami. W tym artykule omówimy najnowsze trendy w projektowaniu moskitier i ich korzyści dla domowników.

Moskitiery magnetyczne

Jednym z najnowszych trendów w projektowaniu moskitier są moskitiery magnetyczne. Są one wyposażone w magnesy, które umożliwiają szybkie i łatwe montowanie i demontowanie moskitiery. Nie potrzebujesz żadnych narzędzi, aby przesłonić okno, jednak warto mieć na uwadze, że jest to raczej rozwiązanie tymczasowe. Tego typu moskitiery nie są zbyt wytrzymałe i łatwo ulegają przedziurawieniu: nie są również odpowiednie, jeśli w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta: popchnięcie moskitiery lub oparcie się o nią spowoduje odczepienie się magnesów. To jednak dobry sposób na przesłonięcie np. altany ogrodowej. 

Moskitiery ramowe

Moskitiery ramowe (https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html) to popularne, wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie najczęściej wybierane przez klientów. Tego typu moskitiery dostępne są w formie gotowej lub mogą być wykonane na zamówienie zgodnie z wymiarami podanymi przez klienta. Moskitiery ramowe wsadza się w ramę okienną i zapina specjalnie dołączonym systemem montażowym. Nie wpływają na konstrukcję i funkcjonalność okna, mogą być ściągane na okres jesienno-zimowy i montowane ponownie na wiosnę. 

Moskitiery przesuwne

jakie-sa-najnowsze-trendy-w-projektowaniu-moskitier

Moskitiery przesuwne (https://www.karnix.pl/moskitiery-przesuwne.html) są najlepszym wyborem w przypadku drzwi balkonowych, tarasów i drzwi kuchennych. Ich konstrukcja umożliwia swobodne przesuwanie moskitiery i zasuwanie jej ponownie, dzięki czemu okno tarasowe może być cały czas otwarte, a ochrona przed owadami jest zapewniona. 

Moskitiery z ochroną przed UV

Kolejnym trendem w projektowaniu moskitier są moskitiery z ochroną przed promieniowaniem UV. Sprawdzają się one w pomieszczeniach, które są silnie nasłonecznione. Siatka tego typu moskitier posiada specjalne filtry, które odbijają i absorbują promienie słoneczne, dzięki czemu pokoje z oknami przesłoniętymi tym typem moskitiery wolniej się nagrzewają. 

Korzyści ze stosowania nowoczesnych moskitier

jakie-sa-najnowsze-trendy-w-projektowaniu-moskitier2

1. Skuteczna ochrona przed owadami

Podczas gdy starszej daty moskitiery miały tendencję do dziurawienia się i powstawania uszkodzeń, tak nowoczesne moskitiery są zazwyczaj bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. 

2. Możliwość swobodnego wietrzenia pomieszczeń

Nowoczesne moskitiery pozwalają na wietrzenie pomieszczeń, co jest szczególnie przyjemne w letnie dni. Dzięki moskitierom można cieszyć się świeżym powietrzem, nie narażając się na ugryzienia insektów. 

3. Łatwość montażu i demontażu

Wiele rodzajów moskitier nie wymaga specjalistycznych umiejętności i narzędzi i mogą być wielokrotnie montowane i demontowane. 

4. Łatwość w utrzymaniu czystości i estetyka

Współczesne moskitiery bardzo łatwo się czyści i odkurza, dzięki czemu długo zachowują estetyczny wygląd i nie wpływają na aranżację wnętrza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy