Reklama

Reklama

Jakie studia wybrać? Sprawdź, trzy zawody z najszerszymi perspektywami!

Opublikowano:
Autor:

Jakie studia wybrać? Sprawdź, trzy zawody z najszerszymi perspektywami! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wybór studiów to decyzja, która z punktu widzenia naszej przyszłości jest niezwykle ważna. Z tego powodu, już zawczasu warto zorientować się w czym chcemy się realizować. Niezależnie od tego czy kończysz już szkołę średnią lub technikum, czy może przed Tobą jeszcze daleka droga, powinieneś zastanowić się jak chcesz, aby wyglądała Twoja przyszłość. Po pierwsze, należy zastanowić się co rzeczywiście sprawia Ci przyjemność. Wybierając ścieżkę zupełnie odbiegającą od Twoich pasji będziesz musiał liczyć się z niezadowoleniem z wykonywanej w przyszłości pracy. To wszystko przełoży się na Twój stan psychiczny i możliwe szybkie wypalenie zawodowe. Bez wątpienia nie ma takiego obszaru zainteresowań, którego nie dałoby się przekuć w pracę przynoszącą zyski i satysfakcję. Drugi czynnik warty uwagi to zapotrzebowanie rynku. Z roku na rok możemy zaobserwować jak niektóre z zawodów odchodzą powoli w niepamięć. W przyszłości pojawi się wiele nowych dziedzin, jednak równie dużo zostanie zautomatyzowanych. Analizując raport Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości aktualnie specjalistów poszukuje się głównie na rynku informatycznym, logistycznym, medycznym oraz energetycznym.

Reklama

 

Specjalista IT

Specjalista do spraw IT jest osobą, która odpowiada za prawidłową pracę systemów komputerowych w firmie. A czym dokładnie się zajmuje? Po pierwsze, gdy innym pracownikom zaczynają szwankować urządzenia elektroniczne to właśnie on odpowiedzialny jest za przywrócenie ich funkcjonalności do stanu umożliwiającego wykonywanie obowiązków. Po drugie, analizuje pojawiające się potrzeby oraz planuje rozwój w kwestii wszelkiego oprogramowania. Przeprowadza także niezbędne szkolenia, które mają pomóc pracownikom w sprawnym poruszaniu się w zakresie informatyki w firmie. Po trzecie, instaluje, konserwuje i zarządza systemami informatycznymi w przedsiębiorstwie. Konfiguruje on także sprzęt czy sieć LAN oraz WAN. Praca na stanowisku specjalisty do spraw IT wymaga z jednej strony dużej samodzielności w działaniu, natomiast z drugiej umiejętności pracy w grupie i sprawnej komunikacji.

Logistyk

Drugim z zawodów, przed którym rysuje się świetlana przyszłość jest logistyk. To osoba, która w zależności od charakteru miejsca zatrudnienia może posiadać nieco inny zakres obowiązków. W głównej mierze to pracownicy firm funkcjonujących w branży logistycznej. Przede wszystkim musi on zadbać o prawidłowe zarządzanie planowaniem oraz przepływem towarów. Jego zadaniem jest ułożenie wszystkiego tak, aby materiały nie zalegały w magazynach oraz były dostarczane do docelowych klientów w ściśle określonym czasie. Procedury logistyczne na tym stanowisku obejmują także dokładne pilnowanie kosztów, tak aby były one optymalne z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Co więcej, nadzoruje on stany magazynowe oraz sprawuje kontrolę nad identyfikacją towarów oraz ich oznaczeniami. Logistyk powinien posiadać zarówno wysoko rozwinięte umiejętności samodzielnego myślenia, jak i sprawnej komunikacji i współpracy z innymi.

Grafik komputerowy

Trzecim z zawodów, który może Cię zainteresować, jest grafik komputerowy. Osoba na tym stanowisku zajmuje się projektowaniem graficznym różnego rodzaju materiałów, które wykorzystane będą m.in. w celach identyfikacji wizualnej firmy, reklamy czy wielu innych form. Oczywiście podstawowym wykorzystywanym narzędziem jest komputer, więc w głównej mierze korzysta on z programów graficznych. Osoby pracujące na tych stanowiskach są niezwykle intensywnie poszukiwane, ponieważ trudno w dzisiejszym świecie znaleźć przestrzeń, w której nie wykorzystywane są wizualne formy prezentowania treści. Grafik komputerowy może tworzyć m.in.: logo oraz całość identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa, grafiki umieszczane na stronach internetowych, projekty ulotek, voucherów czy kart dań bądź też projekty okładek książek. Oczywiście to jedynie niewielki ułamek wszystkich obszarów, w których sporządza on szkice i wprowadza je później w życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy