Reklama

Jakie wady wzroku można wyleczyć laserową korekcją wzroku?

Opublikowano:
Autor:

Jakie wady wzroku można wyleczyć laserową korekcją wzroku? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Leczenie wad wzroku polega najczęściej na dobraniu odpowiednich okularów korekcyjnych czy soczewek. Wiele wad można jednak wyleczyć, pozbywając się ich całkowicie. Tak działa na przykład laserowe usuwanie wad wzroku. Sprawdź, jakie wady wzroku można wyleczyć zabiegiem na oczy, takim jak laserowa korekcja.

Wady wzroku, które można wyleczyć laserową korekcją

Laserowa korekcja wzroku to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych na świecie, który niesie małe ryzyko powikłań. Zabieg wykonywany jest na najbardziej zewnętrznej powierzchni oka, czyli rogówce, a nowoczesne, precyzyjne technologie wykorzystywane w laserach do korekcji wzroku, znacznie wspomagają pracę lekarzy i ograniczają ryzyko popełnienia błędu do minimum. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zabieg laserowej korekcji – trwa on zaledwie kilkanaście minut, jest mało inwazyjny, a znacząco podnosi komfort życia. Możesz pożegnać okulary lub soczewki i cieszyć się nową jakością widzenia i życia!

Laserowa korekcja to zabieg na oczy, który pozwala na usunięcie najczęściej występujących wad wzroku.

  • Krótkowzroczność określana potocznie ,,minusami’’ polega na tym, że światło skupia się przed siatkówką. Laserowa korekcja wzroku pozwala usunąć krótkowzroczność do -12 dioptrii.
  • Dalekowzroczność nazywana jest potocznie ,,plusami’’. U osób dalekowzrocznych światło skupiane jest za siatkówką. Zabieg laserowej korekcji wzroku umożliwia usunięcie dalekowzroczności do +6 dioptrii.
  • Astygmatyzm polega na nieostrym i rozmytym widzeniu kształtów. Kształt gałki ocznej nie jest kulisty, a przypomina piłkę do rugby. Efektem jest zamglona wizja zarówno z daleka, jak i bliska – oko nie potrafi prawidłowo skupić promieni świetlnych na siatkówce – załamują się one w oku w dwóch różnych płaszczyznach jednocześnie. Laserowa korekta wzroku realizowania jest przy astygmatyzmie do 6 dioptrii.
  • Starczowzroczność, czyli prezbiopia. Wraz z wiekiem, ostrość widzenia przedmiotów w bliskiej odległości maleje ze względu na osłabienie mięśni odpowiadających za akomodację oka. Jednocześnie soczewka oka traci swoją elastyczność i nie jest w stanie zapewnić ostrości widzenia.

W oku nieobarczonym wadą wzroku obraz skupia się na siatkówce, co zapewnia ostre i wyraźne widzenie. Laserowa korekcja wzroku to zabieg, którego celem jest wymodelowanie przez laser kształtu rogówki w taki sposób, aby światło wpadające do oka było skupiane na siatkówce. Dzięki temu obraz staje się wyraźny i noszenie okularów czy soczewek nie jest konieczne.


Zabieg na oczy – laserowa korekcja wzroku

Szukasz sprawdzonej kliniki, w której możesz bezpiecznie wykonać laserową korekcję wzroku? Kliniki okulistyczne Optegra korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych – laserów femtosekundowych, które są wynikiem wieloletniej pracy naukowców uhonorowanych nagrodą Nobla oraz laserów excimerowych, których dokładność można porównać do usunięcia ¼ ludzkiego włosa.

Wizyta kwalifikacyjna w klinice pozwoli gruntownie i profesjonalnie zbadać narząd wzroku oraz wybrać możliwą metodę korekcji dopasowaną do wieku, stanu zdrowia i wady wzroku pacjenta. Dowiedz się więcej o laserowej korekcji wzroku w klinice Optegra >>

Optegra realizuje zabiegi laserowej korekcji wzroku od ponad 20 lat i jest zdecydowanym pionierem w zakresie korekcji wzroku w Polsce. Grono wykwalifikowanych specjalistów w klinikach Optegra posiada wieloletnie doświadczenie, a swoje kompetencje nieustannie podnosi podczas szkoleń, konferencji czy sympozjów. Zgłoś się na wizytę kwalifikacyjną, usuń wadę wzroku i podnieś komfort życia!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy