Reklama

Jazda na rolkach – to pomoże Ci zostać w formie!

Opublikowano:
Autor:

Jazda na rolkach – to pomoże Ci zostać w formie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Marzysz o odkryciu skutecznego sposobu na bycie fit, ale cierpniesz na myśl o podjęciu wymagających, męczących i monotonnych treningów? Marzysz o tym, żeby utrzymanie ciała w formie przychodziło ci łatwo i kojarzyło się głównie z dobrą zabawą? Być może musisz pomyśleć o zaprzyjaźnieniu się z rolkami.

Jazda na rolkach – sport czy zabawa?

Każdej osobie, która z rolkami na nogach czuje się jak ryba w wodzie, trudno postawić choćby umowną granicę między tymi dwiema kategoriami w przypadku przejażdżek tego rodzaju. Jak się więc okazuje, rekreacja może być zabawą – przyjemną i pożyteczną. Żeby nie poprzestawać na pustych frazesach, warto wymienić choćby kilka pożytków, płynących z regularnego jeżdżenia na rolkach. Każdy rolkarz prędzej czy później odczuje że:

 • jest bardziej wytrzymały na zmęczenie, że poprawiła się jego kondycja

 • ma silniejsze mięśnie nóg, a nawet – że rysują się one wyraźnie na nogach

 • że lepiej i sprawniej panuje nad swoim ciałem, potrafi szybciej i lepiej skoordynować ruchy, a wręcz zrobić to z gracją

 • nie czuje bólu w kolanach, który kiedyś pojawiał się po każdym joggingu

 • nadmiar tkanki tłuszczowej, który był nie tylko widoczny, ale też uciążliwy podczas wykonywania choćby najprostszych ruchów, gdzieś się zgubił

 • przejażdżka potrafi pomóc skutecznie zapomnieć o niepokojach i stresach, jest ulubionym sposobem na odprężenie.

 • Choć ta wyliczanka już posiada wiele pożądanych punktów, to zaledwie jej początek. Jazda na rolkach przynosi bowiem ciału także takie korzyści, których nie odczuwa się w sposób świadomy. Pomimo tego, że nie można ich odczuć świadomie i bezpośrednio wskazać, rzeczywiście zachodzą i podnoszą jakość funkcjonowania ciała. Wśród takich zalet jazdy na rolkach można wymienić na przykład to, że podczas przejażdżki całe ciało rolkarza zostaje gruntownie dotlenione.

  Serce zaczyna bić szybciej – jazda zamienia się w trening kardio, który stopniowo wzmacnia serce i pomaga mu sprawniej pompować krew, dotleniającą każdą komórkę ciała. Z kolei wspomniane korzyści, jakie odnosi podczas jazdy na rolkach układ ruchu, koncentrują się także na fakcie, że stopniowo poprawia się sytuacja kręgosłupa. Chodzi tu głównie o to, że stale wzmacniające się mięśnie tułowia odciążają kręgosłup, pomagając mu dźwigać cały korpus.

  Artykuł powstał we współpracy z portalem skatingowym Rolki.Net.pl.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE