Reklama

Kartony do przeprowadzki — czego dokładnie potrzebujesz? Sprawdzamy!

Opublikowano:
Autor:

Kartony do przeprowadzki — czego dokładnie potrzebujesz? Sprawdzamy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Przeprowadzki kosztują nas sporo nerwów. Dobre rozplanowanie to przede wszystkim bezpieczny i jak najmniej uciążliwy przewóz rzeczy. Do pakowanie najlepiej użyć kartonów, które same w sobie są lekkie, a wytrzymałe i pomieszczą dużo. Kartony do przeprowadzki przydadzą się do pakowania różnego rodzaju przedmiotów, są uniwersalne i niezastąpione. Dowiedz się jakich kartonów potrzebujesz i co jeszcze będzie Ci potrzebne!

Kartony do przeprowadzki — jak pakować rzeczy

Kartony do przeprowadzki najlepiej dopasować tak, by przedmioty, które w nie pakujemy dobrze się mieściły i były zabezpieczone. W praktyce oznacza to tyle, by móc swobodnie zamknąć karton, po ułożeniu w nim rzeczy. Przyda się to w czasie przeprowadzki, gdy ułożymy w samochodzie jeden karton na drugim. By kartony z łatwością przenosić, najlepiej rozłożyć ciężar w środku równomiernie. Dzięki temu nacisk na dolne klapy, które tworzą konstrukcję i zamkniecie kartonu będą swoją rolę spełniać, a karton się nie otworzy. Pakujmy jednak z rozsądkiem — wszystko ma swoją wytrzymałość. Zapakowany karton powinien nie odkształcać się podczas podnoszenia i swobodnie się zamykać — wówczas jest gotowy do przeniesienia.

Kartony do przeprowadzki — jak dodatkowo zabezpieczyć rzeczy?

Poza samymi kartonami do przeprowadzki przydadzą się nam również inne rzeczy. Możemy dodatkowo zadbać o wypełnienie kartonu w środku tak, aby przedmioty wewnątrz się o siebie nie obijały i dodatkowo zadbać o karton z zewnątrz dzięki taśmom do pakowania. Poniżej lista tego, co i dlaczego jeszcze będzie nam potrzebne:

  • Taśma pakowa — Taśma pakowa to dodatkowe zabezpieczenie dla cięższych paczek. Owinięcie solidną taśmą zapobiegnie przypadkowemu otwieraniu się klap kartonów i ułatwi przenoszenie ich.
  • Wypełniacze do paczek — Dzięki wypełniaczom puste miejsca w kartonie mogą zostać wypełnione, by zabezpieczyć zawartość. Stosuje się wtedy, gdy przenoszone przedmioty są wrażliwe i mogą się potłuc i uszkodzić w transporcie, np. szkło. Wypełniacze do paczek to m.in. wiórki papierowe, skropak, czy wełna drewna.
  • Kątowniki i narożniki tekturowe — Dzięki narożnikom z tektury zabezpieczymy rogi monitora, czy telewizora. Narożniki tekturowe zabezpieczą też różnej maści bibeloty i dekoracje.
  • Etykiety do opisu — Warto opisać kartony do przeprowadzki, by później wiedzieć, co w którym się znajduje, gdy będzie my szykować do rozpakowania w nowym miejscu. Wiedzieć, co i gdzie zanieść bez otwierania kartonów to duże ułatwienie. Możemy do tego celu użyć flamastra i pisać bezpośrednio po kartonie lub zdecydować się na naklejane etykiety. Z pewnością będzie bardziej estetycznie.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Kartony do przeprowadzki najlepiej kupić od producenta opakowań kartonowych i w większej, opłacalnej ilości. Przydadzą się na czas przeprowadzki, a później możemy je złożyć lub wykorzystać do sortowania i przetrzymywania rzeczy np. w piwnicy, komórce lokatorskiej, czy garażu. Kartony, które dobrze opiszemy, będą idealnym miejscem do przechowywania starych dokumentów, książek, czy innych rzeczy, których nie chcemy się pozbywać, ale brakuje dla nich miejsca w domu lub nie pasują do wystroju i naszej koncepcji w nowym mieszkaniu, czy domu. Kartony do przeprowadzki najlepiej kupić u producenta opakowań kartonowych. Nowe kartony przyjadą do nas złożone i całkiem nowe, a kupując u producenta z pewnością otrzymamy lepszą cenę, niż w sklepie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE