Reklama

Kasy online. Co każdy przedsiębiorca musi o nich wiedzieć?

Opublikowano:
Autor:

Kasy online. Co każdy przedsiębiorca musi o nich wiedzieć? - Zdjęcie główne

Kasy online

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Do niedawna standardem były zwykłe kasy fiskalne, działające w trybie offline. Użytkujący je przedsiębiorcy mieli obowiązek archiwizowania dokumentów fiskalnych przez określony okres. To wiązało się z wieloma problemami dla obu stron. Przedsiębiorcy musieli wygospodarować przestrzeń i zadbać o odpowiednie warunki do przechowywania papierowych dokumentów, zaś fiskus miał ograniczone możliwości śledzenia nadużyć podatkowych, co prowadziło do rozwoju szarej strefy. Kasy fiskalne online mają rozwiązać oba te problemy.

Drukarki online do kas fiskalnych. Czemu Ministerstwo Finansów wprowadziło wymóg połączenia do Centralnego Repozytorium Kas?

Najważniejszym argumentem za stopniowym wprowadzaniem obowiązku korzystania z kas fiskalnych była na pewno konieczność uzyskania lepszego wglądu do poszczególnych transakcji i tym samym pełniejsza kontrola szarej strefy. Ty, co wyróżnia kasy online od ich odpowiedników offline jest łączność z systemem Centralnego Repozytorium Kas. Dzięki temu dane na temat poszczególnych transakcji są widoczne dla kontrolerów skarbowych najpóźniej po kilku godzinach, a przedsiębiorca nie ma możliwości manipulacji. Kasy online wiążą się też z korzyściami dla samych płatników, którzy dzięki nim zwolnieni są z obowiązku archiwizacji dokumentów fiskalnych. 

 

Drukarki fiskalne do kas online. Przedsiębiorcy z których branż muszą wyposażyć się w drukarkę fiskalną działającą w trybie online?

Od 1 lipca tego roku obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej online objęte zostały kolejne branże. Na tę chwilę dotyczy on:

 

  • gabinetów kosmetycznych, salonów urody itp;
  • firm świadczących usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania;
  • przedsiębiorstw oferujących usługi naprawy pojazdów silnikowych;
  • firm zajmujących się obrotem paliw i innych nośników energii - na przykład prowadzących sprzedaż węgla.
 

Od 2023 wszystkie sprzedawane kasy będą łączyły się z Repozytorium. Przedsiębiorcy, którzy przechodzą na to rozwiązanie z kasy z elektronicznym zapisem kopii mogą liczyć na refundację części poniesionych w związku z tym kosztów. 

 

Drukarka fiskalna do kas fiskalnych online. Jak wybrać dostawcę? Który sprzedawca lub dystrybutor okaże się najlepszy?

Przy wyborze firmy dostarczającej kasę fiskalną online wraz z drukarką jest na pewno to, czy urządzenie zapewnia łączność z Repozytorium na czas nieokreślony bez dodatkowych dopłat. Duże znaczenie ma również to, czy dana firma poza dostarczeniem kasy zapewnia też jego późniejszy serwis. Nie sposób poza tym zapomnieć o szerokim wyborze i możliwości dobrania kasy odpowiedniej dla specyfiki naszego przedsiębiorstwa. Wiele modeli wysokiej jakości kas online znajdziemy na https://www.escsa.pl/sklep/drukarki-fiskalne-online.html.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE