Reklama

Kierunki studiów w Łodzi – studia dzienne i zaoczne

Opublikowano:
Autor:

Kierunki studiów w Łodzi – studia dzienne i zaoczne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Osoby, które chcą studiować w Łodzi, mogą wybierać między wieloma kierunkami – i to zarówno, jeśli chodzi o studia dzienne, jak i zaoczne. Kierunek odpowiedni dla swoich zainteresowań i predyspozycji znajdą nie tylko humaniści, ale i osoby zafascynowane finansami, czy mające artystyczne zacięcie.

Studia dzienne: co można studiować w Łodzi?

Kierunkami, na które co roku aplikuje mnóstwo osób, są finanse i rachunkowość oraz zarządzanie. Nie bez powodu – absolwenci obu tych kierunków powinni bez problemu znaleźć pracę. Mogą szukać zatrudnienia zarówno w niedużych, rodzinnych firmach jak i oddziałach międzynarodowych przedsiębiorstw. Absolwenci finansów i rachunkowości mogą szukać pracy m.in. w bankach, urzędach skarbowych, ale i działach finansowych firm. Są też dobrze przygotowani do otworzenia własnego biura rachunkowego lub pracy na stanowisku księgowego – np. studenci Uniwersytetu WSB Merito w Łodzi mogą wybrać m.in. takie specjalności jak rachunkowość i finanse przedsiębiorstw czy nowoczesne usługi księgowe dla firm.

Z kolei studenci zarządzania w WSB Merito w Łodzi mają do wyboru nie tylko specjalności takie jak zarządzanie zasobami ludzkimi czy ekonomia i zarządzanie przedsiębiorstwem, ale również – e-business i media społecznościowe, marketing, sprzedaż i PR czy zarządzanie nieruchomościami. To z kolei umożliwia im poszukiwanie pracy także w branży marketingowej czy nieruchomości.

Innym kierunkiem, który również cieszy się dużym zainteresowaniem, jest logistyka. Zapotrzebowanie na specjalistów z sektora TSL stale rośnie; jest to związane m.in. ze wzrostem sektora e-commerce. Absolwenci studiów logistycznych w Łodzi nie powinni mieć zresztą żadnych problemów ze znalezieniem pracy choćby ze względu na fakt, że w mieście (i okolicznych miejscowościach) funkcjonuje mnóstwo centrów logistycznych.

Ze znalezieniem odpowiadającego im kierunku nie powinny mieć również problemu osoby z zacięciem artystycznym. Na przykład w Uniwersytecie WSB Merito w Łodzi studenci mogą uczyć się na kierunku Design w biznesie. Do wyboru mają wiele interesujących specjalności, takich jak np. game design, fotografia reklamowa, projektowanie marki i wizerunku firmy czy design produktów i usług. Co istotne, studenci zdobywają podczas zajęć mnóstwo praktycznych umiejętności, które mogą później wykorzystać w pracy.

Kierunki studiów Łódź: co ze studiami zaocznymi?

Coraz więcej osób decyduje się jednak nie na studia dzienne, a zaoczne – co pozwala im na podjęcie pracy w pełnym wymiarze już od pierwszego roku studiów. Co istotne, osoby chcące studiować zaocznie w Łodzi nie mają wcale ograniczonego wyboru. Na przykład we wspomnianym WSB Merito na każdym kierunku można studiować zarówno dziennie, jak i zaocznie – a z pełną ofertą edukacyjną tej uczelni można zapoznać się na stronie https://www.merito.pl/lodz/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci.

Osoby, które chcą studiować w Łodzi, mają zatem do wyboru wiele różnych kierunków – zarówno prowadzonych dziennie, jak i zaocznie. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych osób, które jak najszybciej chcą zacząć zdobywać doświadczenie zawodowe i zależy im na studiach zaocznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy