Reklama

Kilka zasad optymalnego wyboru domeny

Opublikowano:
Autor:

Kilka zasad optymalnego wyboru domeny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Nazwa strony internetowej to adres, na podstawie którego można dotrzeć do celu, dlatego też im mniej pokrętną i prostszą drogę wybierzemy, tym większa szansa na to, że nie zgubimy się w gąszczu setek wielorakich witryn. O tym, czy potencjalny odbiorca prezentowanych przez Ciebie treści zaglądnie na Twój serwis www przesądza z kolei w głównej mierze konkretna domena, jaką wytypujesz jako adres prowadzonej strony. Czym jednak kierować się podczas dokonywania wyboru określonej nazwy?

Uniwersalne porady

Niezależnie od tego, jaki biznes ma reprezentować strona internetowa, nad domeną której dumasz, a także bez względu na to, kogo uczynisz swą grupą targetową, zawsze trzeba mieć na względzie kilka podstawowych zasad należytego doboru nazewnictwa. Po pierwsze, domena powinna czymś się wyróżniać, bo dzięki temu, iż będzie chwytliwa na pewno dużo łatwiej zapadnie w pamięć surfujących w sieci, a tym samym rośnie prawdopodobieństwo, iż zachęci do odwiedzenia i skorzystania z usług. Unikatowości w tym przypadku nie wolno jednakże utożsamiać z rozmaitością. Owszem, domena musi być nietuzinkowa, ale nie przesadzajmy z kreatywnością i nie twórzmy zbyt skomplikowanych nazw, jakie będą trudne do zanotowania w pamięci. Po drugie, trafność. Nazwa strony musi być w mniejszym lub większym stopniu odwołująca się do zawartych na niej treści. Nie może być powiązana z jakąś instytucją, a więc na przykład stanowić określenia używanego powszechnie przez oficjalne organizacje. Niech to także nie będzie coś zupełnie oderwanego od kontekstu. W końcu musi być logiczne połączenie między wybraną domeną a tym, co znajduje się na Twojej witrynie.

Złoty środek

Oczywiście nie każdy musi dysponować wiedzą na temat tego, jak szukać nazw dla stron internetowych, bowiem działają rozliczne firmy na wzór chociażby znanej marki Hekko, jakie gwarantują kompleksową pomoc w zakresie nie tylko wyboru nazwy optymalnej dla naszej przyszłej strony, ale także rejestrację domeny, czy jej przeniesienie. Niemniej jednak dla ogólnej orientacji, dobrze jest mieć wbite w głowę cztery elementarne cechy idealnego adresu www – krótki, bezproblemowy w przedyktowaniu, wykazujący powiązanie z tematyką, rodzajem i profilem działalności prezentowanej firmy, unikalność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE