Reklama

Kolejna szansa na ekstra stołówkę dla szkół podstawowych

Opublikowano:
Autor:

Kolejna szansa na ekstra stołówkę dla szkół podstawowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Ruszyła druga edycja programu „Extra Szkolna Stołówka”, którego celem jest poprawa warunków spożywania szkolnych posiłków przez uczniów, a także wyrabianie w dzieciach właściwych nawyków żywieniowych i nauka niemarnowania żywności. W poprzedniej edycji 5 szkół wygrało remont szkolnej stołówki o wartości 30 000 złotych. Jedną z nich była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie.

Dzieci spożywają w szkole dwa-trzy posiłki dziennie. Stołówka szkolna powinna więc być miejscem przyjaznym, bezpiecznym i funkcjonalnym. Dzięki temu uczniowie mogą jeść w komfortowych warunkach.

– W takiej przestrzeni dzieci chętnie będą spożywały posiłki, jednocześnie ucząc się zasad wspólnego spędzania czasu przy stole oraz racjonalnego gospodarowania jedzeniem – mówi Marek Borowski, prezes zarządu Federacji Polskich Banków Żywności, partnera społecznego akcji.

Szkoły, które przystąpią do programu „Extra Szkolna Stołówka”, starać się mogą o pieniądze na modernizację stołówki. Inicjatorem projektu jest marka Delma, a społecznym partnerem – Federacja Polskich Banków Żywności. Nagrodą główną w konkursie, który towarzyszy programowi „Extra Szkolna Stołówka” jest 30 tysięcy złotych przeznaczone na sfinansowanie remontu stołówki.

W programie może wziąć udział każda szkoła podstawowa, która zarejestruje się na stronie www.extrastolowki.pl. Zgłoszenia może dokonać dyrektor lub upoważniona przez niego osoba do 17 czerwca. Do zgłoszenia dołączyć należy aktualne zdjęcie stołówki szkolnej z krótkim uzasadnieniem konieczności przeprowadzenia remontu.

Każdy, kto wejdzie na stronę www.extrastolowki.pl, może oddać swój głos na dodane zdjęcia (każdego dnia można zagłosować tylko raz). Na stronie internetowej programu pojawiać się będą zadania, za które można zdobyć dodatkowe punkty. Realizacje zadań specjalnych publikowane będą w galerii prac na stronie www.extrastolowki.pl.

Pieniądze na remont stołówek trafią do czterech szkół, które zdobędą największą liczbę głosów. Piąta zostanie wybrana przez jury programu. Do pięćdziesięciu placówek zajmujących kolejne miejsca w rankingu zawitają eksperci Federacji Polskich Banków Żywności, którzy prowadzić będą warsztaty poświęcone mądremu gospodarowaniu żywnością. Kolejnych pięćdziesiąt szkół otrzyma zestaw akcesoriów dekoracyjnych do szkolnej stołówki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE