Reklama

Reklama

Kolokacja serwerów - o czym mowa w praktyce?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kolokacja serwerów - o czym mowa w praktyce? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Kolokacja serwerów to coraz bardziej popularna usługa z której korzystają zarówno firmy, jak i osoby prywatne potrzebujące stabilnych rozwiązań sieciowych. Na czym to dokładnie polega i dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Reklama

Czym dokładnie jest kolokacja serwerów?

Z definicji kolokacja serwerów to po prostu przeniesienie własnego serwera oraz innych urządzeń sieciowych do serwerowni firmy hostingowej. W takim miejscu cały sprzęt należący do klienta ma optymalne warunki do tego, aby działać nieprzerwanie w sposób bezawaryjny. Dzieje się to na wskutek właściwych temperatur oraz hermetycznego środowiska, które jest gwarancją uzyskania właściwej wilgotności, a w którym funkcjonują wszystkie podłączone urządzenia. Wszystko to znajduje się w bezpiecznym obiekcie do którego nie mają dostępu osoby niepowołane. Takie serwerownie ze względu na ilość oraz wagę informacji, która znajduje się na dyskach posiadają bardzo wysoki poziom ochrony.

 

Dlaczego kolokacja serwerów cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Z pewnością jedną z ważnych powodów jest cena. Dotyczy to zwłaszcza firm, które nieustannie rozwijają się w branży internetowej. Wiąże się to jednoznacznie z koniecznością utrzymania dużej ilości urządzeń sieciowych oraz zadbania o nieprzerwany dostęp do sieci elektrycznej oraz internetu. Rozbudowa infrastruktury, budowa osobnej serwerowni, zatrudnienie dodatkowej ochrony i kupno urządzeń do utrzymania niskich temperatur w takim miejscu jest po prostu ogromną inwestycją. Nie mówiąc już nawet o wzrastających kosztach utrzymania. Nie dziwi więc fakt, że korzystanie z kolokacji w serwerowniach takich jak na przykład z tej oferty https://www.s-net.pl/kolokacja jest po prostu dobrym wyborem z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Współcześnie miejsca w których działają serwery są niczym małe fortece. Dostęp do wnętrza mają tylko specjaliści oraz technicy. Co oczywiście oznacza, że firma, która przechowuje na dyskach urządzeń wrażliwe dane może mieć pewność co do tego, że nikt niepowołany nie będzie miał do tego dostępu. Kluczową kwestią w takim przypadku jest także to, że w razie awarii można liczyć na szybkie wsparcie osób, które całodobowo zajmują się monitorowaniem stanu wszystkich urządzeń.

 

Warto też zauważyć, że usługa oferowana w ramach kolokacji serwerów udostępnia łącza sieciowe o bardzo dużej przepustowości. Aby uzyskać tak wysokie transfery dostawcy internetu pobierają kolosalne opłaty miesięczne. Bywa nawet i tak, że firma zlokalizowana na obrzeżach miasta nie ma dostępu do szerokopasmowych ofert o takich parametrach. Jest to więc jeden z częstszych powodów przemawiających za wyborem kolokacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE