Reklama

Reklama

Kolorowe soczewki kontaktowe - najważniejsze informacje

Opublikowano:
Autor:

Kolorowe soczewki kontaktowe - najważniejsze informacje - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Każdy z nas z pewnością słyszał o soczewkach kontaktowych. To produkt, który skutecznie poprawia komfort widzenia każdej osobie, która w dniu codziennym używa okulary, a która postanowiła z nich zrezygnować - na chwilę lub na dłuższy czas. Na rynku dostępne są jednak także kolorowe soczewki kontaktowe, które pozwalają na szybką i bezbolesną zmianę koloru oczu. Można spotkać coraz szerszą barwę kolorystyczną, która nie tylko będzie stanowić atut pod kątem atrakcyjności wizualnej, ale też zachowa właściwości klasycznych soczewek poprawiających komfort widzenia. Co warto wiedzieć na temat kolorowych soczewek kontaktowych? Zebraliśmy najważniejsze informacje w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

Reklama

 

Kolorowe soczewki kontaktowe - czym one są?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, kolorowe soczewki kontaktowe są często nazywane kosmetyczną odmianą klasycznych soczewek. One bowiem dodatkowo, poza korekcją wzroku, pozwalają na podkreślenie naturalnego koloru oka lub całkowitą jego zmianę. To nieraz często stosowany produkt przez kobiety, które chcą zmienić coś w swoim wizerunku. W przypadku kolorowych soczewek kontaktowych możemy spodziewać się koloru, który jest tylko nadrukiem na materiale lub wtopieniem w strukturę. Zdecydowanie lepszym wyborem pozostaje ten drugi produkt - w jego przypadku nie musimy się martwić o blaknięcie koloru z czasem użytkowania.

Rodzaje kolorowych soczewek kontaktowych

Soczewki tego typu mogą być dwojako podzielone: ze względu na tryb, w jaki będą użytkowane, oraz ich moc. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, tak i tutaj możemy spodziewać się produktów jednodniowych, kwartalnych, ale także półrocznych czy rocznych. Najchętniej wybieranymi kolorowymi soczewkami kontaktowymi pozostają jednak te miesięczne. Nie trzeba martwić się o to, że nasza wada nie będzie uwzględniała możliwości założenia soczewek tego typu, ponieważ są produkowane w różnych mocach: dodatnich, ujemnych, a także o zerowej mocy. Jak można się spodziewać, te ostatnie pozwalają wyłącznie na zmianę wizerunku każdej osobie, które nie ma potrzeby korygowania wady wzroku. Oczywistym podziałem pozostają także kolory, które możemy spotkać na rynku. Wielu producentów pozwala na wybór takich odcieni, które będą przypominały naturalny wygląd tęczówki, ale istnieją też takie, które nadają dodatkowych elementów. Wśród nich można wymienić wszelkiego rodzaju pajęczyny, bajkowe odcienie, pierścienie powiększające źrenice i wiele innych.

Kolorowe soczewki kontaktowe - dla kogo?

Celem stosowania wszelkiego rodzaju soczewek kontaktowych, także tych kolorowych, pozostaje niezmiennie poprawa wszelkiego rodzaju wad wzroku oraz komfortu widzenia. Jednak w przypadku produktów, które optycznie zmieniają kolor oczu, będą idealne dla każdej osoby, która chce tymczasowo zmienić swój wizerunek. Jak wspomnieliśmy powyżej, występują zarówno takie soczewki, które mają konkretne moce, jak i te, które są ich pozbawione - dlatego też każdy ma możliwość wyboru produktu, który go interesuje. Jednak należy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu odpowiedniej higieny podczas użytkowania produktu, by w ten sposób nie narazić się na potencjalne infekcje wzroku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy