Reklama

Konsultacje lekarskie online - jak to działa?

Opublikowano:
Autor:

Konsultacje lekarskie online - jak to działa? - Zdjęcie główne

Konsultacje lekarskie online - jak to działa?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle W dzisiejszych czasach konsultacje lekarskie przez internet stały się bardzo popularne. Jednakże z wiadomych przyczyn ta forma kontaktu z lekarzem i stawiania diagnozy wzbudza pewne kontrowersje. Co warto wiedzieć na temat konsultacji online i w jaki sposób się one odbywają?

1. Konsultacje lekarskie online - na czym to polega?

2. Czy warto zdecydować się na konsultacje lekarskie?

Telemedycyna umożliwia lekarzom świadczenie usług medycznych na odległość. Jest to bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie, jednak nie w każdym przypadku się sprawdza. By uniknąć niedomówień, doprecyzujmy, na czym polegają konsultacje online.

1. Konsultacje lekarskie online - na czym to polega?

O tzw. e-wizytach zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Ma to oczywiście związek z sytuacją epidemiczną, warto jednak zauważyć, że wiele płaszczyzn naszego życia stopniowo przenosi się do sieci. Czy umawianie się na wizytę online jest bezpieczne? Na czym polega taka forma kontaktu ze specjalistą?

W tradycyjnej formie wizyta u lekarza w gabinecie lekarskim polega na umówieniu się w gabinecie na konkretny termin konsultacji. Konsultacja lekarska online odbywa się właściwie na tych samych zasadach, z tą różnicą, że z usług lekarza możemy skorzystać bez wychodzenia z domu i bez czekania w kolejce. Pacjent może porozmawiać z lekarzem przez telefon, na wirtualnym czacie lub przez kamerę komputerową. Warto nadmienić, że konsultacja online to także możliwość uzyskania recepty (po więcej informacji zajrzyj tutaj: https://www.halodoctor.pl/e-recepta), którą lekarz prześle nam na adres e-mail lub na podany numer telefonu.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób umówić się na konsultację online, zajrzyj na specjalistyczną stronę haloDoctor, wybierz danego lekarza i umów wizytę.

2. Czy warto zdecydować się na konsultacje lekarskie?

Konsultacja lekarska online lub przez telefon to rozwiązanie bardzo wygodne, które niewątpliwie ułatwia życie w wielu sytuacjach. Jednak to, czy możemy z niej skorzystać bez żadnych wątpliwości, tak naprawdę zależy od naszego stanu zdrowia. Lekarz online nie jest w stanie nas osłuchać, dokładnie zbadać itd.

Jeśli chodzi o listę specjalistów, którzy przyjmują w ramach e-wizyt, jest ona naprawdę imponująca. Konsultacja lekarska na podstawie szczegółowego wywiadu na temat stanu zdrowia, możliwa jest np. w przypadku ginekologa, endokrynologa, pediatry, urologa czy dietetyka. Kompetentny lekarz odpowie na nasze pytania, a w razie potrzeby zaleci podjęcie dalszych kroków.

Konsultacje z lekarzem online to niewątpliwie rozwiązanie, które warto rozważyć.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE