Reklama

Kosmetyki do pielęgnacji włosów Vegan Friendly - sprawdź, co to dokładnie oznacza i które produkty do pielęgnacji włosów faktycznie nimi są?

Opublikowano:
Autor:

Kosmetyki do pielęgnacji włosów Vegan Friendly - sprawdź, co to dokładnie oznacza i które produkty do pielęgnacji włosów faktycznie nimi są? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Słowo Vege wciąż wielu osobom wydaje się jedynie modą na określony sposób żywienia, która zapewne wkrótce przeminie. Nic bardziej mylnego. Weganizm płynie nie tylko z wrodzonej wrażliwości. Jest także przejawem troski o Ziemię, którą jako gatunek ludzki doprowadziliśmy na skraj katastrofy. Każdy z nas może korzystać z jego dobrodziejstw, aby to jednak zrobić należy zrozumieć, na czym polega i dlaczego konfrontacja własnego sumienia z tym tematem jest kluczowa dla dobra przyszłych pokoleń.

Na czym polega weganizm i dlaczego jest ważny?

Wegański styl życia nie dotyczy tylko jedzenia. Należy przez to rozumieć określoną ideologię, której głównym założeniem jest całkowita rezygnacja ze stosowania wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to także kosmetyków do pielęgnacji włosów. Takie podejście może się wydawać dość rewolucyjne, szczególnie osobom o małej wrażliwości. Tymczasem okazuje się, że ludzkość prowadzi hodowlę zwierząt w sposób nie tylko mało humanitarny, ale i odległy od ekologii o lata świetlne. Okazuje się, że sama hodowla bydła jest przyczyną 18% światowej emisji gazów cieplarnianych. Wywiera więc większy wpływ na ocieplenie klimatu niż samochody. Niezależnie od tego, czy powoduje nami troska o istoty innych gatunków, czy raczej chcemy mieć możliwość wyjścia z domu w ciągu nadchodzących dziesięcioleci, powinniśmy więc potraktować weganizm raczej jako inspirację, niż z płynącą z nieświadomości pobłażliwością.

Jak rozpoznać, które produkty do pielęgnacji włosów są naprawdę wege?

Jak wspomnieliśmy wyżej, bycie wege przez wiele osób jest uważane za po prostu modne. Część producentów produktów do profesjonalnej stylizacji włosów próbuje wykorzystać ten trend i opisuje swoje rozwiązania jako wegańskie, choć tak naprawdę wcale nimi nie są. Aby upewnić się, że kupowane przez ciebie kosmetyki do pielęgnacji włosów są rzeczywiście zgodne z ideologią vegan wystarczy spojrzeć na ich skład. Wegańskie, ekologiczne kosmetyki do włosów nie tylko będą pozbawione składników odzwierzęcych, w ich miejsce zastosowano bowiem rozwiązania roślinne. Dodatkowo producent na opakowaniu produktu lub na swojej stronie internetowej powinien zamieszczać wyraźną informację o tym, że żaden z jego kosmetyków do pielęgnacji włosów nie jest testowany na zwierzętach. Taką deklarację niełatwo usunąć, a zamieszczanie jej, jeśli nie ma pokrycia w rzeczywistości, może zamiast spodziewanej reklamy szybko przynieść oszustom spore kłopoty. Dlatego przed zakupem zawsze sprawdzaj dokładnie skład i dostępność tej podstawowej informacji.

Czy istnieje marka, która rzeczywiście proponuje w 100% wegańskie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Naturalna pielęgnacja włosów staje się w dzisiejszym świecie coraz bardziej realna, choć wciąż trudno jest znaleźć marki, które rzeczywiście w żadnym ze swoich produktów nie stosują choćby jednego składnika odzwierzęcego. Dlatego jeśli poszukujesz nowego dostawcy swoich kosmetyków do pielęgnacji włosów skup się na znalezieniu marki, która jest jak najbardziej zbliżona do ideału opisanego w powyższych akapitach. Na tle innych kosmetyków na szczególne wyróżnienie zasługuje seria Juuce australijskiej marki Hairjamm z Brisbane, której przyświeca cel dostarczania produktów ekologicznych i wegańskich i realizuje go z dużą dokładnością.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE