Reklama

Reklama

Kreatywne zestawy klocków dla najmłodszych!

Opublikowano:
Autor:

Kreatywne zestawy klocków dla najmłodszych! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Klocki dla dzieci mają służyć przede wszystkim zabawie. Z drugiej jednak strony jest to ważny (zdaniem niektórych nawet najważniejszy), ale wcale nie jedyny cel, dla którego dzieci otrzymują klocki. Oprócz tego zwraca się również uwagę na walory edukacyjne. Zdaniem niektórych takie rozwiązania jak na przykład klocki LEGO mogą być ciekawym pomysłem na przyspieszenie rozwoju dziecka. Dlaczego kreatywne klocki dla dzieci to dobry pomysł? Jeśli chcesz poznać ciekawe wskazówki w tym temacie, przeczytaj poniższy tekst.

Reklama

 

Klocki LEGO Friends — na czym to polega?

Jeśli odpowiedzialnie podchodzisz do kwestii wychowania swojego dziecka, zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że ważne są także takie pozornie nieistotne kwestie jak na przykład zestawy dla dzieci do zabawy. Ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie są LEGO zabawki, w tym na przykład zestawy LEGO Friends. Skąd to wynika?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się bardzo prosta: LEGO zabawki są ciekawym połączeniem dobrej zabawy oraz nauki. Klocki LEGO Friends to coś więcej niż zwykła zabawka, która nudzi się po krótkim czasie. Aby móc poprawnie ułożyć zestawy LEGO Friends, należy wykazać się przynajmniej odrobiną kreatywności. A jeśli takiej kreatywności nie ma — dziecko musi podjąć trud, by móc nauczyć się analitycznego myślenia oraz wyrobić w sobie wyobraźnię przestrzenną.

Nie jest to proste, ale jeśli dziecko będzie systematycznie bawić się z użyciem takich zabawek jak na przykład LEGO kreatywne, może to pomóc w nauce matematyki, geometrii itp. Kreatywne zabawki LEGO Firends to rozwiązanie, które może dać wiele godzin zabawy, pomagając jednocześnie w rozwoju kreatywności oraz zdolności manualnych.

Zestawy dla dzieci LEGO Friends to produkty, które pomagają w rozwoju umiejętności interpersonalnych. Jest to możliwe, ponieważ zestawy LEGO Friends zostały stworzone w taki sposób, by dzieci mogły bawić się w kilkuosobowych grupach. Takie rozwiązanie sprawia, że łatwiejsza staje się integracja malucha z rówieśnikami. Co innego lepiej łączy małe dzieci, jeśli nie dobra zabawa?

LEGO kreatywne, czyli zestawy LEGO Friends. Jakie produkty można znaleźć w tej kategorii?

LEGO kreatywne to obszerna kategoria produktów. Można znaleźć tu takie kreatywne zestawy dla dzieci jak na przykład:

Czym charakteryzuje się każdy z wyżej wymienionych zestawów?

Łódź mieszkalna na kanale

Zestaw "Łódź mieszkalna na kanale" zawiera między innymi cztery minifigurki oraz inne akcesoria, które zachęcają dzieci do używania wyobraźni i kreatywności podczas codziennej zabawy. Takie pozornie nieznaczące elementy zestawu, jak na przykład panele solarne czy ogród warzywny, to rozwiązania, które mogą pomóc dziecku w uświadomieniu, jak ważna jest ochrona środowiska oraz proekologiczne zachowania.

Szkoła artystyczna Emmy

Zestaw ten pozwala nie tylko na stworzenie konstrukcji domku składającego się z kilkuset elementów różniących się między sobą pod kątem wyglądu, tzn. rozmiarów, kształtu oraz kolorystyki. Na uwagę zwracają również tzw. płytki LEGO® DOTS, które również są dostępne w zestawie. Dzięki nim dzieci mają szerokie możliwości w zakresie personalizacji wyglądu domku.

Domek na Drzewie przyjaźni

"Domek na Drzewie przyjaźni" to jeden z zestawów, które powstały z okazji dziesięciolecia funkcjonowania kolekcji LEGO Friends. To właśnie dlatego można tu znaleźć elementy, które już wcześniej pojawiały się w zestawach; liczne nawiązania oraz umiejętnie dobrane smaczki to niewątpliwa zaleta tego zestawu.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych produktów z kolekcji, ten kreatywny zestaw pozwala na stworzenie skomplikowanej konstrukcji, co wymaga sporego zaangażowania, uporu oraz kreatywności.

Zestaw ten pozwala dzieciom na zabawę w dom, co z pewnością pomoże w nawiązywaniu relacji z innymi rówieśnikami, a także pokaże, jak należy rozdzielać role i zadania.

Szkoła aktorska Andrei

Zestaw LEGO "Szkoła aktorska" zwraca na siebie uwagę przede wszystkim z powodu walorów estetycznych. Oprócz tego daje on dzieciom szerokie możliwości manewru, dzięki czemu mogą one pozwolić sobie na sporą dawkę kreatywności (w tym np. wybór tła).

Przyczepa na wystawę koni

Jest to świetne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają zwierzęta (w szczególności wierzchowce, ale nie tylko). Zestaw klocków LEGO "Przyczepa na wystawę koni" to produkt, który nie tylko interesująco wygląda, ale ma również ruchome elementy. Dzięki zdejmowanemu dachowi dzieci mogą zajrzeć do wystawy, a samochód i przyczepę można od siebie oddzielić, dzięki czemu zabawa będzie bardziej komfortowa.

Zestawy LEGO Friends

Zestawy LEGO Friends to dobry przykład pokazujący, że jeśli chodzi o zabawę dzieci, można skutecznie połączyć przyjemne z pożytecznym. Oczywiście, wybór w tym zakresie powinien uwzględniać zainteresowania dziecka. Zmuszanie dziecka do zabawy, nawet z użyciem tak kreatywnych rozwiązań, jak LEGO zabawki, może przynieść wręcz odwrotny efekt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy