Reklama

Kto jeździ taxi busami?

Opublikowano:
Autor:

Kto jeździ taxi busami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Taxi busy w Polsce wynajmowane są nie tylko przez turystów, którzy wolą uniknąć podróżowania przepełnioną w godzinach szczytu komunikacją miejską. Poza tymi, którzy w komfortowych warunkach i w dużej grupie zwiedzają stolicę naszego kraju, na usługi firm taksówkarskich oferujących wynajem busów decydują się często również mieszkańcy oraz lokalni lub przyjezdni biznesmeni, wybierający się większą grupą na konferencję czy ważne spotkanie. Poznaj typowego pasażera taxi busa!

Kto korzysta z usług taxi busów?

Znacznie więcej o taxi busach dowiedzieć się można z bloga Eko Taxi. Zanim zadamy sobie pytanie, kim są główni klienci korzystający z taxi busów, wyjaśnijmy może sam termin, który dla niektórych odbiorców może być nie do końca jasny. Mianem taxi busów określa się dziś taksówki niebędące typowymi autami przeznaczonymi do przewozu 5 osób, lecz nieco większymi, tak zwanymi busami, idealnymi nawet dla ósemki pasażerów oraz kierowcy.

Kto więc korzysta z usług taxi busów? Przede wszystkim sami mieszkańcy. Taxi bus jest idealnym rozwiązaniem, gdy w nieco większej grupie spędzamy popołudnie lub wieczór na mieście, a następnie chcemy przenieść się do mieszkania, aby kontynuować spotkanie w bardziej kameralnych warunkach. Taxi busy przydają się także wówczas, gdy nasi znajomi mieszkają w pobliżu nas i chcemy zaoszczędzić na kosztach dwóch taksówek, wybierając jedną, która zawiezie nas do kawiarni, restauracji czy na przyjęcie urządzane przez wspólnych znajomych. Auta większe niż standardowa osobówka, która mieści tylko czwórkę pasażerów, przydadzą się także rodzinom wielodzietnym lub większym grupom przyjaciół, którzy wybierają się na wspólne wakacje i potrzebują szybko i wygodnie dostać się na dworzec kolejowy, autobusowy czy też na lotnisko.

Mieszkańcy to jednak nie jedyna grupa korzystająca z usług taxi busów. Niemal na co dzień z tego typu usług korzystają bowiem biznesmeni, wybierający się na spotkania czy lunche w liczniejszych grupach. Dlatego też taxi busy często wykorzystywane są przez różnego rodzaju firmy oraz korporacje. Delegacje często bowiem składają się z większej liczby osób niż czworo, a wówczas wynajem typowej taksówki byłby co najmniej problematyczny. Dlatego też w celu przewiezienia gości z lotniska do siedziby firmy czy do hotelu, korporacje i inne przedsiębiorstwa zamawiają taxi busy.

Z taxi busów korzystają również turyści odwiedzający Warszawę w celu zwiedzenia tej pięknej stolicy naszego kraju. Nie ukrywajmy, podróż komunikacją miejską w godzinach szczytu jest tu co najmniej niezbyt komfortowa, a podczas upalnego lata w przypadku braku klimatyzacji w niektórych z pojazdów niemal nie do zniesienia. Dlatego też jeżeli wybieramy się na wycieczkę z rodziną czy znajomymi, warto rozważyć opcję wynajmu taxi busa. Z pewnością będzie to o wiele bardziej komfortowy i bezpieczny środek transportu zwłaszcza, jeśli podróżujemy z dziećmi, które w zatłoczonych autobusach czy tramwajach łatwo mogłyby się zgubić, a w aucie będą wygodnie siedziały tuż obok nas.

Gdy podróżujemy w większej grupie powinniśmy zawsze pamiętać, aby poinformować o tym fakcie dyspozytora czy dyspozytorkę z firmy taksówkarskiej. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której podstawione nam auto będzie zwykłą osobówką, zdolną pomieścić tylko czwórkę pasażerów. Pamiętajmy, że firmy taksówkarskie niestety jeszcze nie są w stanie same przewidzieć, czy klient będzie potrzebował busa, czy może wystarczy mu auto typu kombi. W niektórych przypadkach – w tym również w firmie Eko Taxi – niezgłoszenie konieczności podstawienia minibusa wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mają one na celu pokrycie kosztów związanych z przyjazdem taksówki czteroosobowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE