Reklama

Kto poleci specjalistę? Crowdsourcing w rekrutacji

Opublikowano:
Autor:

Kto poleci specjalistę? Crowdsourcing w rekrutacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Kontakty to bardzo ważny aspekt biznesu. Znając ludzi z różnych kręgów, można szybko znaleźć specjalistyczne wsparcie lub pracownika niezbędnego do rozwiązania konkretnego problemu. Jak zbudować taką sieć znajomości? Bardzo pomocne okazują się polecenia od osób, które już znasz.

Gdy mierzymy się z problemem biznesowym, warto mieć świadomość, że ktoś na pewno już przechodził przez podobną sytuację. Mając to na uwadze, warto dowiedzieć się, w jaki sposób dany problem został rozwiązany np. w innym przedsiębiorstwie. Skąd jednak zdobyć takie informacje? Wiele z nich można znaleźć w specjalistycznej literaturze. Ale poszukiwanie publikacji, która zawiera to, czego szukamy, jest czasochłonne i nie zawsze odpowie na nasze pytania. O wiele wygodniejszym wyjściem jest rozmowa z kimś, kto przechodził przez podobną sytuację.

Gdzie szukać? Zacznij od znajomych

Ludzie, których już znamy, są nieocenionym źródłem wsparcia. Dotyczy to także – lub zwłaszcza – biznesu. Dotychczasowi kontrahenci, podwykonawcy, konsultanci – wszyscy ci ludzie pracowali przecież z innymi osobami, przed lub po pracy z Tobą. Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy sami nie będą w stanie pomóc rozwiązać Twój problem, mogą wskazać Ci kogoś, kto ma na ten temat większą wiedzę lub doświadczenie.

Taki system bezpośrednich rekomendacji jest bardzo ważny i na ogół można na nim polegać. Jednak co zrobić, gdy wśród rekomendacji znajomych i partnerów biznesowych nie uda się znaleźć poszukiwanego specjalisty?

Head hunterzy, a może społeczność?

Wiedząc jakiego zestawu kompetencji poszukujemy u osoby, na której nam zależy, możemy zwrócić się do łowców talentów. Dysponują szerokimi bazami kontaktów i mogą pomóc w precyzyjnym znalezieniu kandydata. Ich usługi są zwykle kosztowne. Dlatego możemy zwrócić się do szerokiego grona odbiorców – specjalistów zrzeszonych w różnych grupach na portalach społecznościowych. Takie miejsca mogą nam pomóc w szybkim dotarciu do sporego grona osób spełniających kryteria. Pozostaje jedynie kwestia oceny i weryfikacji kompetencji osoby znalezionej lub poleconej w takiej grupie.

Jest także platforma do poszukiwania specjalistów, która łączy w sobie zalety mediów społecznościowych i łowców talentów. Na Talentuno możemy opublikować ofertę pracy, a zespół MatchMakerów odpowiedzialnych za znalezienie talentów, przedstawi nam kilka kandydatur. Jak to działa? MatchMakerzy korzystają z własnych sieci kontaktów, aby dopasować kandydatów najbardziej odpowiadającym Twoim kryteriom. Następnie wybrane osoby przechodzą proces weryfikacji, który pozwala na potwierdzenie ich kompetencji i doświadczenia. Decyzja kogo zaprosić na rozmowę i kogo zatrudnić należy już do Ciebie.

Taki proces oszczędza nie tylko czas potrzebny na znalezienie i zweryfikowanie kandydatów, ale także finanse. Oferta Talentuno pozwala na wybór interesującego nas zakresu wsparcia, a także ilości kandydatów, którzy znajdą się na liście rekomendowanych. A nam pozostaje już tylko decyzja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE