Reklama

Reklama

Kupujemy dom od dewelopera - na co zwrócić uwagę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kupujemy dom od dewelopera - na co zwrócić uwagę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Kupując dom można zdecydować się na zakup z rynku wtórnego lub zakup bezpośrednio od dewelopera, a więc z rynku pierwotnego. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest to inwestycja co najmniej na lata, a dla wielu osób na całe życie. Nic więc dziwnego, że tego typu decyzja powinna być dobrze przemyślana. Kupno domu od dewelopera to bardzo popularna i bezpieczna opcja. O czym pamiętać i na co szczególnie zwrócić uwagę pod tym względem?

Reklama

Czym charakteryzuje się dom od dewelopera?

Dom od dewelopera, a więc tego typu jak domy wawer, to budynek dopasowany do potrzeb kupującego. W zależności od umowy z deweloperem można mieć realny wpływ na pewnego rodzaju kwestie związane z ostatecznym wyglądem zakupowanej nieruchomości. Zakup bezpośrednio od dewelopera to także pewność co do tego, że nabywca będzie pierwszym mieszkańcem domu. W gestii dewelopera jest załatwienie wszystkich formalności, umów, zatrudnienie ekipy budowlanej i ekspertów, którzy ostatecznie doprowadzą do stworzenia domu według konkretnego planu. Oczywiście należy też mieć na względzie to, że postawienie domu wymaga czasu. Mimo wszystko warto jednak zauważyć, że domy od dewelopera kupują również osoby, które chcą postawić własny dom, ale po prostu nie mają czasu na załatwianie wszystkich formalności i organizowanie budowy. Jest to znacznie wygodniejsza opcja i pewność tego, że dom powstanie zgodnie z najnowszymi technologiami i będzie odpowiadał współczesnym standardom.

 

Zwróć uwagę na te kwestie przy zakupie domu od dewelopera

Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy zakupie domu bezpośrednio od dewelopera? Na początkowym etapie, a więc przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z całą dokumentacją. Jeśli nie jesteśmy obeznani z prawem budowlanym i nie do końca trafia do nas żargon stosowany w tego typu umowach to warto skorzystać z pomocy prawnika przed złożeniem podpisu pod umową. Niekiedy deweloperzy stosują różnego rodzaju wybiegi w swoich umowach i pewne warunki, które mogą być dla wielu osób bardzo istotne. Profesjonalny prawnik wskaże wszelkiego rodzaju wątpliwe kwestie i przetłumaczy je na zrozumiały język.

 

W momencie odbioru gotowego mieszkania od dewelopera warto po raz kolejny sięgnąć po pomoc profesjonalisty. Kwestie techniczne najlepiej skonsultować z doświadczonym ekspertem, na przykład inspektorem budowlanym. Elementów do sprawdzenia jest całe mnóstwo i należy mieć świadomość tego, że wiele osób korzysta z wiedzy i doświadczenia osób, które na co dzień zajmują się odbiorami technicznymi domów i mieszkań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE