Reklama

Kutnianie wydali średnio 809 zł na OC w lutym 2019. Porównywarka ubezpieczeń IZI podpowiada, jak zapłacić mniej

Opublikowano:
Autor:

Kutnianie wydali średnio 809 zł na OC w lutym 2019. Porównywarka ubezpieczeń IZI podpowiada, jak zapłacić mniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Według danych opublikowanych przez Ubea.pl mieszkańcy Kutna zapłacili za OC w lutym więcej niż mieszkańcy innych miast z województwa łódzkiego, np. Opoczna, Pabianic czy Zduńskiej Woli. Gdyby sprawdziły się przypuszczenia, że w związku z wejściem w życie unijnej dyrektywy stawki OC pójdą mocno w górę, kwota ta byłaby jeszcze wyższa. Czy istnieją sposoby, aby zapłacić mniej za OC? Oczywiście - o tym, jak to zrobić, piszemy w dzisiejszym artykule.

OC - cena ma znaczenie

Ceny OC mogą być bardzo różne w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeśli jednak myślisz, że w dużym, znanym TU otrzymasz lepsze warunki ubezpieczenia OC, możesz się zawieść. Prawda jest taka, że zakres tej polisy reguluje ustawa i jest on zawsze taki sam (w odróżnieniu od ceny - tę każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala indywidualnie). Jaki z tego wniosek? Ano taki, że to właśnie wysokość stawki OC powinna być dla Ciebie głównym czynnikiem, jaki brać powinieneś pod uwagę przy zakupie tego ubezpieczenia. Im taniej - tym lepiej.

Skorzystaj z cudzych zniżek

- Jeśli wraz ze swoim współmałżonkiem macie wspólnotę majątkową, możecie razem korzystać ze zniżek na OC. Inny sposób, by zapłacić mniej, to skorzystanie ze zniżek współwłaściciela pojazdu. W obu przypadkach możesz zaoszczędzić całkiem spore sumy - tyczy się to zwłaszcza młodych kierowców, którzy przez brak doświadczenia i krótkie posiadanie prawa jazdy płacą nawet kilka tysięcy złotych za OC - tłumaczy ekspert z porównywarki IZI.

Zapłać za całą polisę z góry

Koszt polisy OC możesz zmniejszyć, gdy zdecydujesz się na opłacenie jej w całości, bez rozkładania na raty. Te ostatnie mogą być oczywiście kuszące, jednak wówczas ubezpieczenie będzie zwyczajnie droższe.

Jeźdź ostrożnie. Lub zmień TU.

Jeśli jeździsz autem od dłuższego czasu, z pewnością zauważyłeś, że za bezszkodową jazdę uzyskać możesz naprawdę pokaźne zniżki. I na odwrót - każdy wypadek czy kolizja z Twojej winy oznaczać będą podwyższenie składki OC. Ale i tu jest wyjście - zmieniając ubezpieczyciela, możesz liczyć na korzystniejsze stawki.

Zmień miejsce zameldowania

Pisząc o cenach OC, nie można pominąć kwestii miejsca zameldowania. Biorąc pod uwagę różnice, o których pisaliśmy na początku, ma ono bardzo duże znaczenie i niestety w tym wypadku są po prostu równi i równiejsi. Co za tym idzie, zmieniając miejsce swojego zameldowania, możesz też wpłynąć na wysokość składki OC, którą zapłacisz. Statystycznie mieszkańcy mniejszych, mniej zaludnionych miejscowości, w których zdarza się mniej wypadków, płacą mniej za OC niż np. mieszkańcy stolic wojewódzkich.

Rozważnie wybieraj auto

Na wysokość stawki OC wpływ mają moc silnika auta oraz jego pojemność. Im będą one mniejsze, tym mniej za ubezpieczenie zapłacisz. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli w najbliższym czasie zamierzasz zmienić samochód. Jeśli nabędziesz je w salonie, to zwykle sprzedawca zaproponuje Ci również dodatkową zniżkę na OC.

Kup pakiet OC/AC

- Większość towarzystw ubezpieczeniowych zaoferuje Ci atrakcyjną zniżkę, jeśli zdecydujesz się na zakup polisy OC w pakiecie z AC. To jeden ze sposobów na pozyskanie klientów - firmy ubezpieczeniowe nie mogą zanadto obniżać cen OC, dlatego dodają do nich gratisy, np. autocasco na wypadek kradzieży samochodu, lub za drobną dopłatą - standardowe AC i NNW - dodaje ekspert z serwisu Izi.pl.

Więcej aut - niższa składka

Jeśli masz więcej niż jeden samochód, kup ubezpieczenia w jednym TU. W tym przypadku również będziesz mógł zwykle liczyć na niższą składkę za OC.

Polisa w sieci

Kup OC przez Internet. Na witrynach większości towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się kalkulatory, dzięki którym sam obliczysz stawkę swojej polisy. Problemem jest czasochłonność - podobny formularz wypełnić musisz na stronie każdego kolejnego TU. Biorąc pod uwagę, że trwa to około 15 minut, chcąc porównać oferty z np. 10 różnych towarzystw, będziesz musiał poświęcić na to mnóstwo czasu. I to bez gwarancji, że trafiłeś na najbardziej korzystną ofertę OC na rynku...

Wykorzystaj moc porównywarki

- Osoba, która choć raz skorzysta z porównywarki ubezpieczeń, raczej nie wróci do kupowania ubezpieczeń w sposób tradycyjny. Towarzystwa ubezpieczeniowe nagradzają tych, którzy kupują w sieci, i oferują im dużo niższe stawki za OC. A ponieważ porównywarka na bieżąco aktualizuje swoją ofertę, ktoś, kto będzie z niej korzystał, najszybciej dowie się też o promocjach i okazjach cenowych - mówi doradca klienta z https://izi.pl.

W porównywarce również wypełniasz formularz, robisz to jednak tylko raz, za to ofert OC otrzymujesz kilkanaście. Co istotne, będą to oferty wyłącznie od sprawdzonych TU i każda z nich stworzona zostanie na podstawie danych, które podałeś. Nie ma tu mowy o cenach uśrednionych jak w przypadku rankingów ubezpieczeń - oferta będzie po prostu szyta na miarę. Wybrane ubezpieczenie kupisz przez Internet, zawierając umowę bezpośrednio z danym towarzystwem ubezpieczeniowym i omijając wspomnianych już pośredników. Najniższe ceny OC masz przy tym gwarantowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE