Reklama

Laser – urządzenie o szerokim zastosowaniu

Opublikowano:
Autor:

Laser – urządzenie o szerokim zastosowaniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Laser to nowoczesne urządzenie generujące światło o jednakowej długości fal, które biegną w tym samym kierunku. Światło emitowane przez laser jest bardzo skupione i posiada dużą moc. Lasery mogą bardzo różnić się między sobą, ich moc w dużej mierze jest uzależniona od ich wielkości oraz od materiałów, z jakich zostały wykonane.

Lasery to urządzenia, które znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach nauki, techniki, gospodarki. Stosuje się je między innymi w przemyśle, w medycynie, w kosmetologii, w wojsku, w telekomunikacji, w geodezji, w elektronice.

Zastosowanie lasera w przemyśle

W przemyśle laser najczęściej wykorzystuje się do cięcia, znakowania, spawania, hartowania, natapiania, do obróbki powierzchniowej. Ogromną zaletą lasera jest możliwość stosowania tego urządzenia zarówno w przypadku materiałów o bardzo niewielkiej, jak i bardzo dużej powierzchni. Jest niezastąpiony wszędzie, gdzie konieczna jest duża precyzja. Dzięki swoim zaletom laser powinien być urządzeniem stosowanym powszechnie, jednak barierą do szerokiego stosowania tego urządzenia jest jego wysoka cena.

Cięcie laserem

Cięcie laserem to najnowocześniejsza metoda cięcia metali, to również niezwykle precyzyjna i bardzo wygodna metoda obróbki materiałów. Pozwala na wycięcie dowolnie zaprojektowanego kształtu.

Wiązka lasera uderza w powierzchnię materiału, silnie ją nagrzewa aż do całkowitego odparowania lub stopienia. Właściwy proces cięcia laserowego rozpoczyna się w momencie, gdy wiązka laserowa całkowicie wniknie w obrabiany materiał w jednym punkcie.

Komponenty wycinane laserem w większości przypadków są gotowe do użycia tuż po wycięciu. Nie wymagają dodatkowej obróbki. To metoda szybka, nie zmienia właściwości ani struktury materiału. Wiązka lasera działa tylko na niewielkiej powierzchni, nie powoduje więc uszkodzeń w strukturze obrabianego materiału.

Laser gwarantuje precyzję i powtarzalność elementów. Umożliwia uzyskanie pożądanych kształtów i rozmiarów na wielu elementach.

Cięcie laserowe to metoda gwarantująca redukcję kosztów i oszczędność czasu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych można osiągnąć najlepsze efekty pracy. Ponieważ ilość odpadów jest znacznie obniżona w porównaniu z innymi metodami cięcia, dlatego koszty też są redukowane do minimum. Proces cięcia laserem jest bardzo dynamiczny i nie wymaga zbyt dużej uwagi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE