Reklama

Lekarz online - kiedy się do niego zapisać i dlaczego warto?

Opublikowano:
Autor:

Lekarz online - kiedy się do niego zapisać i dlaczego warto? - Zdjęcie główne

Lekarz online - kiedy się do niego zapisać i dlaczego warto?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wiele osób nie ma obecnie czasu na to, aby chodzić na stacjonarne wizyty lekarskie, szczególnie na te, które dostępne są wyłącznie w dziwnych i ograniczonych godzinach. Ze względu na pracę czy szkołę trzeba organizować sobie wolne, aby dostać się do lekarzy, szczególnie specjalistów. Na szczęście w obecnych czasach popularnością zaczęły cieszyć się wizyty online, a to wszystko za sprawą panującej pandemii koronawirusa. Dzięki temu do lekarza można "pójść" nie wychodząc z domu i właśnie w ten sposób dostać potrzebną receptę czy też doczekać się zwolnienia lekarskiego. Dlaczego warto jest się zapisać na wizytę online? Jakie są zalety takiej internetowej konsultacji? Czy są jakieś wady? Jacy lekarze przyjmują na wizycie online i gdzie można się na taką wizytę zapisać?

1. Konsultacja online - dlaczego warto się na nią zapisać?

2. Jakie są zalety konsultacji online?

3. Czy są jakieś wady konsultacji online?

4. Do jakiego lekarza można się zapisać na konsultację online?

5. Jak się zapisać na konsultacje online?

6. Lekarz online konsultacja telefoniczna - kiedy warto się zapisać?

7. Gdzie można się zapisać na konsultację online?

Konsultacja online - dlaczego warto się na nią zapisać?

Dlaczego zamiast osobistej wizyty warto wybrać konsultację telefoniczną lub online z lekarzem specjalistą lub rodzinnym? Powodów może być wiele. Przede wszystkim decydując się na poradę lekarską online będziesz mógł zaoszczędzić mnóstwo czasu, który w innym przypadku spędziłbyś w gabinecie lekarskim u lekarza rodzinnego lub specjalisty. Ponadto konsultacje telefoniczne, tak samo jak i te stacjonarne, charakteryzuje profesjonalne podejście, dzięki czemu można mieć pewność, że lekarz faktycznie pomoże ci rozwiązać twoje problemy. 

Jakie są zalety konsultacji online?

Zalet konsultacji online jest wiele. Pomijając już wcześniej wspomniany fakt, że w ten sposób można zaoszczędzić dużo czasu, to warto wspomnieć chociażby o tym, że konsultacja telefoniczna z lekarzem rodzinnym, lub ta przeprowadzona online, może skutkować dostaniem potrzebnej recepty lub zwolnienia lekarskiego. Ponadto konsultując się z lekarzem rodzinnym będziesz w stanie dostać potrzebne skierowanie na specjalistyczne badania, jeżeli będziesz ich potrzebować. 

Czy są jakieś wady konsultacji online?

Czy lekarz online ma jakieś wady? Czy konsultacja przez internet zawsze będzie dobrym pomysłem? Z oczywistych względów, nie można wszystkiego leczyć przez internet czy też telefonicznie. Jeżeli masz dziwne objawy, które z każdym dniem narastają, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie udanie się do lekarza stacjonarnego, który będzie w stanie przeprowadzić dokładniejsze badania. To samo tyczy się chorujących dzieci, które lepiej aby miały dokładniejsze badania robione, ponieważ często nie są one samodzielnie opisać tego, co im dokładnie dolega.

Do jakiego lekarza można się zapisać na konsultację online?

W obecnych czasach możesz zapisać się na konsultacje online do wielu, różnych lekarzy. W internecie działają nie tylko lekarze rodzinni, ale również różnorodni specjaliści. Możesz więc zapisać się do psychiatry, trychologa, dermatologa czy ginekologa. Ba, możesz nawet skonsultować się z chirurgiem czy alergologiem. Tak naprawdę w internecie dostępni są lekarze wszystkich specjalizacji, jednak trzeba mieć po prostu świadomość tego, że nie zawsze będzie można dostać diagnozę przez internet. 

Jak się zapisać na konsultacje online?

Jak zapisać się na konsultację telemedyczną? Jest wiele możliwości. Jeżeli chcesz konsultację przez telefon, to musisz się na nią najpierw zapisać i umówić się na konkretny termin. Gdy nadejdzie ten termin, to lekarz zadzwoni do ciebie i będzie ci zadawał pytania dotyczące twojego stanu zdrowia. Możesz też zapisać się na konsultację online, przez specjalne strony internetowe. Wtedy taka konsultacja może być przeprowadzona czy to za pomocą wideo, czy też przy pomocy maila. 

Lekarz online konsultacja telefoniczna - kiedy warto się zapisać?

Czy jak masz zapalenie pęcherza, to warto zapisać się na konsultację telefoniczną? Zdecydowanie tak, szczególnie jeżeli chcesz po prostu dostać receptę na kontynuowanie leczenia swojego problemu, a objawy zapalenia pęcherza mogą nie zachęcać Cię do wychodzenia z domu. Oczywiście warto się konsultować także wtedy, gdy czujemy się źle, ale nasze samopoczucie nie odbiega od normy wcześniejszych chorób - czyli np. wtedy gdy podejrzewamy u siebie zwykłą gorączkę, a nie jakąś ciężką chorobę. Do lekarza online można się zapisać także wtedy, gdy chcemy dostać zwolnienie lekarskie.

Gdzie można się zapisać na konsultację online?

A gdzie można zapisywać się na konsultacje lekarskie online? Są specjalne strony, gdzie można tego dokonać. Wystarczy wybrać specjalizację lekarza, do którego chcemy się dostać i w zależności od strony, albo telefonicznie umówić się na konsultację, lub zrobić to za pomocą specjalnego formularzu. Oczywiście można również w niektórych przypadkach napisać maila i właśnie w ten sposób dopisać się do konsultacji. Warto mieć świadomość, że zapisy na konsultacje telefoniczne czy te odbywające się online są bardzo proste.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE