Reklama

Reklama

Malediwy czy Zanzibar?

Opublikowano:
Autor:

Malediwy czy Zanzibar? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Sezon zimowy to sezon wysoki, jeśli chodzi o wakacje na jednej z tych dwóch wysp. Malediwy – kraina malutkich atoli rozsianych po Oceanie Indyjskim, gdzie można odpoczywać w luksusowym hotelu z dala od wszystkich czy Zanzibar, wyspa leżąca u wybrzeży Tanzanii, gdzie rytm dnia wyznaczają przypływy i odpływy? Co wybrać na wymarzone wakacje? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, bo oba te miejsca są godne uwagi i oferują różnego rodzaju atrakcje.

Reklama

 

Malediwy

Malediwy słyną z luksusu i prywatności. Wybierając je jako główny kierunek swojego urlopu trzeba się liczyć z większym budżetem i pewnymi, specyficznymi warunkami, które nie dla każdego będą atrakcyjne. Jak już wspomnieliśmy, Malediwy to wyspiarski kraj położony na wodach Oceanu Indyjskiego, w którego skład wchodzi 26 atoli na przestrzeni 820 kilometrów. Spośród nich zamieszkanych jest zaledwie 200, a na części zbudowane są prywatne resorty. Ekskluzywne wczasy na Malediwach odbywa się właśnie w ten sposób, na prywatnym atolu, na którym zapewniona jest cała potrzebna infrastruktura, czyli hotel, restauracje i pozostałe turystyczne obiekty. Największą wyspą i zarazem stolicą Malediwów jest Male, i wokół niej znajduje się bardzo dużo ciekawych i obiecujących obiektów turystycznych, jednak prawdziwą prywatność i luksus z krwi i kości można znaleźć wgłębi Malediwów, w miejscach, gdzie wcale nie jest tak łatwo dolecieć. Zwykle potrzeba lotu z przesiadką d Male, a potem lokalnego samolotu i nierzadko prywatnej łodzi, bo dotrzeć do najbardziej oddalonych zakątków. A tam na turystów czekają pocztówkowe domki na wodzie, biała plaża, gaje palmowe i niesamowity spokój wokół. Wakacje na Malediwach to świetna opcja na ładowanie baterii po gorącym czasie w pracy, okazja na romantyczną podróż poślubną czy wyjazd we dwoje albo wyjazd nastawiony głównie na odpoczynek i plażowanie. Pomimo tego, że większość resortów oferuje szereg atrakcji, głównie związanych ze sportami wodnymi, Malediwy nie będą atrakcyjne dla łowców przygód i nowych krajobrazów. Krajobraz wysp, chociaż rajski, jest raczej jednolity i królują tu głównie plaże i ocean, przy czym nie ma szlaków turystycznych czy zdobywania gór. Za to można pojeździć na rowerze po atolach, a dla miłośników kultury i lokalnego kolorytu poleca się Male jako interesujące miejsce, w którym warto zatrzymać się na kilka dni i np. zwiedzić muzea.

Zanzibar

Z perspektywy przygodowych wakacji, Zanzibar na pewno będzie dużo ciekawszy, także ze względu na wielkość wyspy, jak i zmieniający się krajobraz. Decydując się na wakacje na Zanzibarze można przez 10 dni połączyć pobyt w dwóch hotelach w dwóch częściach wyspy, na północnym-zachodzie i na południowym-wschodzie. Rytm dnia na Zanzibarze wyznaczają przypływy i odpływy, co oznacza, że w pewnym momencie doby, aby całkowicie zanurzyć się w turkusowej wodzie, trzeba pójść w głąb brzegu, a aby udać się na snorkeling czy nurkowanie, potrzebna już jest łódź i wypłynięcie na otwarty ocean. Zanzibar to miejsce pełne uroku i lokalnej kultury, chociaż w niektórych częściach wyspy przeważają turystyczne resorty, a atmosfera jest już raczej europejska. Jeśli chcecie poczuć prawdziwy wyspiarski klimat, warto wybrać zakwaterowanie w mniej oczywistym miejscu, chociaż w tym wypadku trzeba się liczyć np. z przerwami w dostawie prądu czy ciepłej wody. Nie każdy jest gotowy na takie warunki podczas wymarzonych wakacji, dlatego Zanzibar warto zaplanować z dobrym biurem podróży. Jeśli chodzi o atrakcje na wyspie, to można tu zrobić całkiem sporo trekkingów pośród dżungli i parków narodowych – największy z nich to Jozani i Muyuni. Warto też spędzić jeden lub dwa dni na eksplorowanie Stone Town, stolicy wyspy, na której urodził się Freddie Mercury (znajduje się tu jego muzeum). W Stone Town znajdziecie również architekturę kolonialną. Warto pamiętać, że Malediwy to kraj, w którym główną religią jest islam.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy