Reklama

Menstruacja u nowoczesnej kobiety – podpaski, tampony, a może kubeczek?

Opublikowano:
Autor:

Menstruacja u nowoczesnej kobiety – podpaski, tampony, a może kubeczek? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Menstruacja to nic przyjemnego, jednak każda z nas musi sobie z nią co miesiąc radzić. Na szczęście mamy dużo rozwiązań higienicznych, które ułatwiają nasze funkcjonowanie podczas okresu.

Klasycznie, czyli podpaski

Współczesne podpaski mają różne rozmiary, grubość i stopień chłonności. Posiadają też dodatkowe skrzydełka, które chronią brzegi bielizny oraz stabilizują wkładkę. Dzięki temu, że krew menstruacyjna wydostaje się swobodnie na zewnątrz, pH naszej pochwy pozostaje niezmienne. Ponadto, zdaniem wielu ginekologów, są najzdrowszym rozwiązaniem na noc. Stosowanie podpasek niweluje również ryzyko nadmiernego wysychania śluzówki, która może prowadzić do infekcji intymnej. Głównym minusem podpasek jest brudzenie miejsc intymnych i ryzyko odparzeń, zwłaszcza podczas upałów. W razie obfitej menstruacji istnieje też możliwość poplamienia bielizny, a nawet ubrania.

Dla aktywnych – tampony

Tampony to z kolei ulubione rozwiązanie higieniczne aktywnych kobiet, które nie chcą w trakcie menstruacji rezygnować np. z basenu. Współczesne tampony doskonale wchłaniają wilgoć, są stabilne, a jeśli tylko zostaną prawidłowo założone, staną się niewyczuwalne podczas użytkowania. Tampony nie są jednak wskazane dla kobiet mających skłonności do infekcji pochwy, gdyż podczas ich aplikacji istnieje ryzyko otarcia naskórka i zwiększonej możliwości zakażeń. Należy pamiętać, że podczas miesiączki trzeba szczególnie dbać o higienę, by uniknąć infekcji. Warto również stosować probiotyki ginekologiczne, takie jak lactovaginal. O spektrum jego działania przeczytać można na stronie www.lactovaginal.pl.

Nowocześnie – kubeczek menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny to niewielki „pojemnik", w którym zbiera się krew miesiączkowa. Wykonany jest z silikonu medycznego i jeśli tylko będziemy o niego odpowiednio dbać, może być używany nawet przez kilka lat. Kubeczki występują w kilku rozmiarach oraz poziomach twardości, dlatego wymagają indywidualnego dostosowania. Odpowiednio dobrany kubeczek nie przecieka i nie przesuwa się, więc można czuć się z nim w pełni komfortowo. Należy go opróżniać co parę godzin (według niektórych producentów nawet co 12!), podczas gdy tampony i podpaski trzeba wymieniać dosyć często. Kubeczki są bezzapachowe i nie wywołują podrażnień, a ponadto jednorazowy koszt zakupu kubeczka w zestawieniu z comiesięcznymi wydatkami na tampony lub podpaski może okazać się sporą oszczędnością.

Rozwiązań jest kilka, jednak każda z nas musi sama zdecydować, która forma zabezpieczenia będzie najbardziej odpowiednia podczas „tych dni”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE