Reklama

Metody przeszczepu włosów - która z nich jest najlepsza?

Opublikowano:
Autor:

Metody przeszczepu włosów - która z nich jest najlepsza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Każdego dnia wypada nam od kilku do nawet stu włosów. Bywa jednak i tak, że tracimy ich znacznie więcej. Problem wzmożonego wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn - w obu przypadkach potrafi spędzać sen z powiek i być źródłem wielu kompleksów. Oczywiście istnieje wiele przyczyn wzmożonego wypadania, istnieje również wiele sposobów, by sobie z nim radzić. Ale co wtedy, kiedy żaden z nich nie jest skuteczny? Metody przeszczepu włosów dają nadzieję tym, którzy dawno ją już utracili.

1. Metody przeszczepu włosów - trzy najbardziej znane

2. Najbardziej skuteczna metoda przeszczepiania włosów: metoda FUE

Współcześnie medycyna estetyczna rozwiązuje problem, z którym człowiek borykał się od dawna. Przeszczepianie włosów staje się coraz popularniejsze. Na czym polega zabieg i jak wybrać metodę dla siebie?

1. Metody przeszczepu włosów - trzy najbardziej znane

Transplantacja włosów to zabieg, polegający na przeniesieniu mieszków włosowych z okolic ciała, które nie podlegają łysieniu (tzw. okolica dawcza) w okolice, które zostały pozbawione owłosienia (tzw. okolica biorcza). Najczęściej mowa po prostu o pobraniu włosów z tyłu głowy i przeniesieniu ich w rejony czoła i centralnej części głowy.

Łysienie jest ogromnym problemem dla obu płci i dla osób w każdym wieku. Dlatego też coraz więcej chętnych korzysta z usług medycyny estetycznej w tym zakresie. Współcześnie mamy trzy najbardziej nowoczesne sposoby przeszczepu włosów. Dobranie właściwej dla pacjenta polega na tym, by znaleźć - oczywiście przy pomocy kompetentnego specjalisty - tę najmniej inwazyjną.

Oto co oferuje współczesna medycyna estetyczna:

- metoda strip - "strip" czyli pasek owłosionej skóry głowy, pobrany jest z okolicy tylnej lub bocznej, a następnie podzielony na przeszczepy z zespołami mieszkowymi. Te umieszcza się w okolicy biorczej.

- metoda bht - ta metoda różni się od poprzedniej w sposób zasadniczy - włosów nie pobiera się z tyłu czy boku głowy, ale z innych partii ciała. Najczęściej jest to broda, ale też klatka piersiowa czy pachy. Z tej metody przeszczepu korzysta się najczęściej w przypadku, gdy brak odpowiedniego materiału do przeszczepu na głowie.

- metoda FUE - jest to najbardziej nowoczesna, a zdaniem wielu również najbardziej skuteczna z metod przeszczepu włosów. Dlatego omówimy ją poniżej.

2. Najbardziej nowoczesna metoda przeszczepiania włosów: metoda FUE

FUE jest skrótem od Follicular Unit Extractio. To najbardziej nowoczesna metoda przeszczepu włosów na świecie. Jej fenomen polega m.in. na tym, że po zabiegu blizny są niemal niewidoczne. Dlatego też z metody FUE korzysta się u osób, które strzygą się na krótko (np. młodych mężczyzn, których łysienie również często dotyka), osób, które mają skłonności do powstawania blizn, lub takich, u których występuje problem z małą elastycznością skóry.

W przypadku metody przeszczepu FUE, transplantacja również odbywa się poprzez pobranie materiału z miejsc owłosionych i przeszczepienie ich w okolice pozbawione włosów. Warto wiedzieć, że - niezależnie od wybranej metody - przeszczep włosów jest dość długotrwałym zabiegiem. Mogą wystąpić komplikacje, jak reakcja alergiczna. Przeszczep może się również nie przyjąć.

Dzięki zastąpieniu skalpela specjalnymi igłami, zabieg na pewno jest mniej stresujący z punktu widzenia pacjenta. Ponadto, wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym, a tym samym minimalizuje się ryzyko pozabiegowych powikłań.

warto jednak pamiętać - to lekarz powinien doradzić pacjentowi metodę przeszczepu odpowiednią dla niego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE