Na czym polega zabieg?
W głębokie warstwy skóry zostaje zaaplikowany preparat, który wpływa na poprawę jędrności, nawilżenia i ogólnej kondycji skóry. Ponieważ lekarstwo podawane jest bezpośrednio w miejsce, w którym ma działać, zabieg ten jest bardzo skuteczny i lubiany przez pacjentów.
Mezoterapię przeprowadza się najczęściej na dwa sposoby: igłowo bądź bezigłowo.
Źródło: Isorepublic
Mezoterapia igłowa
Jak sama nazwa wskazuje, lek zostaje podany skórze za pomocą igły. Lekarz wykonuje wiele mikronakłuć, wprowadzając preparat pod skórę i pobudzając ją do regeneracji. Ta metoda może powodować lekki dyskomfort, ale nie wiąże się z dotkliwymi skutkami ubocznymi.
Mezoterapia bezigłowa
Głównie przeznaczona dla pacjentów, którzy z jakichś przyczyn nie mogą lub nie chcą poddać się zabiegowi z użyciem igły. Ta metoda wykorzystuje fale radiowe i prąd, umożliwiając preparatowi na dostanie się do komórek skóry bez ich naruszania i uszkadzania. Jest to małoinwazyjna metoda leczenia, za to skuteczna i bezbolesna. Zabieg wykonywany jest z użyciem specjalnej głowicy, która pobudzając komórki prądem elektrycznym, zwiększa ich przepuszczalność i pozwala na dotarcie do nich leku. Czasem, przy zabiegu, wykorzystuje się również ultradźwięki, celem pozbycia się ze skóry toksyn.
Więcej szukaj na https://drmarcinnowak.pl/oferta/mezoterapia-iglowa/
Z czego składa się preparat?
Preparat najczęściej składa się z takich substancji jak: kwas hialuronowy, retinol, witaminy oraz substancje liftingujące. Substancje mają na celu odmłodzić skórę, dodać jej jędrności oraz poprawić witalność, odżywić ją i nawilżyć.
Na jakich partiach ciała najczęściej wykonuje się zabieg?
Mezoterapię często wykonuje się na twarzy, jednak nie jest to jedyny rejon naszego ciała, który możemy poddać tej kuracji. Możemy zastosować ją na dekolcie, szyi, dłoniach, pod oczami czy na brzuchu, pośladkach i udach. Mezoterapia pomaga w zmniejszeniu cellulitu, a nawet w problemach z nadmiernym łysieniem.
Najważniejsze przeciwwskazania
Do przeciwwskazań wykluczających z możliwości wykonania zabiegu zaliczają się: alergia na składniki zawarte w preparacie, okres ciąży i karmienia piersią, wszelkiego rodzaju infekcje i stany zapalne, a także problemy z krzepliwością krwi.
Efekty
Mezoterapia przynosi oczekiwane efekty zazwyczaj po serii zabiegów. Poprawia jędrność i nawilżenie skóry, a także pobudza ją do naturalnej produkcji kolagenu, tonizuje mięśnie i pobudza krążenie oraz naturalny proces odnowy komórek. Dzięki takim korzyściom, jest chętnie wybieranym zabiegiem, który cieszy się wielką popularnością wśród pacjentów na całym świecie.