Reklama

Nadaj paczkę w Szybkie Nadania

Opublikowano:
Autor:

Nadaj paczkę w Szybkie Nadania - Zdjęcie główne

Nadaj paczkę w Szybkie Nadania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Zamów kuriera, mówili. Skorzystaj z Paczkomatu®, mówili. Sprawdź jakie to proste, mówili. I wiecie co? Faktycznie proste. Badania Kantar Polska z kwietnia 2021 roku pokazują, że Paczkomat® stał się najpopularniejszym sposobem żeby nadać paczkę. Nie tylko popularniejszym niż wręczenie jej kurierowi i nadanie w jednym z punktów obsługi firm kurierskich, ale także popularniejszym niż urząd pocztowy, który dotąd był dla klientów indywidualnych najczęściej wybieranym sposobem nadania paczki. Na pewno jednym z głównych powodów czemu ta usługa cieszy się taką popularnością są same Paczkomaty®. Jak pokazują raporty Gemius o e-commerce w Polsce za ostatnie lata, odbiór paczki z Paczkomatu® z Paczkomatu® stał się już popularniejszy jako sposób dostawy z e-commerce niż tradycyjna paczka kurierska. W efekcie, wiele osób, zarówno nadających jak i odbierających paczki zna już tą technologię i ma do niej zaufanie. Jeśli ktoś chce nadać paczkę, to wysłanie jej do Paczkomatu® jest atrakcyjną propozycją. Czemu Paczkomaty® tak zyskują na popularności? Przede wszystkim dlatego, że jest ich bardzo dużo. W całym kraju jest ich już ponad szesnaście tysięcy, a w samym Kutnie ponad dwadzieścia. Przy tym usługa ta nie odstaje pod względem jakości od tego co dostajemy korzystając z innych metod wysyłki, a nawet wypada pod wieloma względami lepiej: w 90% przypadków paczka dociera do celu już następnego dnia po nadaniu, a same urządzenia są dostępne 24/7. Niewątpliwą zaletą jest też przejrzysty cennik. Cena wysyłki kurierem w ofercie InPost nie odstaje od tego ile kosztuje tradycyjna paczka pocztowa, a dostawa do Paczkomatu® jest jeszcze tańsza. Jest więc tanio, ale dla przeciętnej osoby równie ważne może być to, że paczka wyceniana jest według gabarytu, a nie wagi, więc łatwiej ocenić ile ostatecznie zapłacimy. Gabaryty są trzy, odpowiadające różnym skrytkom Paczkomatu® , więc jeśli wiesz do której szafki zmieści się twoja paczka, to wiesz ile cię będzie kosztować. Zaiste przejrzysty cennik. Na pewno istotne jest też to, że nadanie przesyłki w Paczkomacie® (zob. https://inpost.pl/) jest bardzo proste.

Łatwa paczka w aplikacji

Jeżeli często zamawiasz przesyłki do Paczkomatu® z e-commerce, to pewnie masz już zainstalowaną w telefonie aplikację InPost Mobile, za pomocą której możesz nie tylko śledzić i odbierać przesyłki, ale także je nadawać. Na dole ekranu głównego aplikacji znajdziesz ikonę nadania paczki, która otwiera pierwszy ekran procedury nadania, na którym wybierzesz sposób doręczenia paczki (do Paczkomatu® lub do rąk własnych) oraz jej gabaryt. Na następnym ekranie podasz dane odbiorcy (imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu) i wybierzesz Paczkomat® docelowy (korzystając z mapy lub wyszukiwarki) lub podasz adres doręczenia (ulicę, numer, kod pocztowy, miejscowość). Te informacje możesz także pobrać z listy kontaktów w telefonie. Na kolejnym etapie wprowadzisz dane odbiorcy (czyli swoje), takie same jak nadawcy, z wyjątkiem numeru telefonu, który jest wpisany na stałe, bo to po nim system identyfikuje konta użytkowników. Inne dane też zostaną zapisane na przyszłość po pierwszym wprowadzeniu, podobnie jak dane do faktury VAT, o której wystawienie możesz poprosić w tym miejscu. W tym miejscu wybierzesz także metodę płatności za nadanie przesyłki: przelew, płatność kartą i BLIK. Po zaakceptowaniu warunków świadczenia usług i uiszczeniu opłaty wybraną wcześniej metodą możesz udać się do dowolnego Paczkomatu® i tam nadać paczkę. Jak to działa? Otwierasz opis przesyłki z listy w aplikacji i odnajdujesz w nim kod QR, który możesz zeskanować w Paczkomacie®, co spowoduje otwarcie skrytki, w której możesz umieścić przesyłkę. Możesz też wpisać na terminalu Paczkomatu® kod nadania, który znajdziesz w opisie paczki w aplikacji, jak również w mailu od operatora. Gotowe - paczka nadana.

Łatwa paczka online

Jeżeli nie używasz z aplikacji InPost Mobile, ale chciałbyś nadawać przesyłki z Paczkomatu®, to możesz skorzystać z serwisu Szybkie Nadania, który pozwala szybkie wygenerowanie przesyłki kurierskiej lub Paczkomatowej® , bez potrzeby zakładania konta w systemie operatora. Generowanie przesyłki w serwisie Szybkie Nadania przypomina analogiczny proces w aplikacji, chociaż jest może nieco prostsze, bo wszystko mieści się na jednej stronie internetowej. Główna różnica pojawia się na końcu, kiedy trzeba wydrukować etykietę nadawczą. Podobnie jak w aplikacji trzeba wybrać jeden z dwóch sposobów doręczenia paczki oraz jeden z trzech gabarytów. Trzeba też podać dane nadawcy i odbiorcy (takie same jak w aplikacji) oraz ewentualny adres dostawy dla kuriera. Jeżeli wysyłasz paczkę do Paczkomatu® , to możesz wybrać punkt odbioru z listy. Podsumowanie głównych wyborów i wynikająca z nich cena, są cały czas widoczne w specjalnym okienku na prawo od formularza nadania. Na koniec wystarczy zaakceptować warunki świadczenia usług, kliknąć "Wysyłam" i opłacić paczkę BLIKiem, kartą płatniczą, lub szybkim przelewem online. Po uiszczeniu opłaty można będzie pobrać etykietę nadawczą w formacie PDF. Po jej wydrukowaniu i naklejeniu na paczkę, wystarczy zabrać przesyłkę do dowolnego Paczkomatu® i zeskanować kod kreskowy z etykiety. Otworzy się skrytka, do której możesz włożyć paczkę.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE