Reklama

Namierzanie telefonu komórkowego – jak zlokalizować zgubione urządzenie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Namierzanie telefonu komórkowego – jak zlokalizować zgubione urządzenie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Zdarzyło Ci się zgubić telefon lub zapomnieć gdzie go zostawiłeś? Nie przejmuj się! Tak naprawdę takie sytuacje zdarzają się wielu osobom bardzo często. Zgubienie telefonu wcale nie musi oznaczać jego definitywnej straty. Teraz możesz w prosty sposób namierzyć swoje urządzenie i odzyskać zgubę! Sprawdź, jak to zrobić!

Telefony komórkowe, znane obecnie w formie smartfonu, są absolutnym niezbędnikiem każdej osoby, bez względu na jej wiek czy wykonywany zawód. Służą one nie tylko do wykonywania połączeń czy pisania wiadomości tekstowych – ich rozbudowane funkcje znacząco ułatwiają życie każdemu użytkownikowi. W wielu przypadkach, strata smartfonu to nie tylko strata urządzenia, ale także bardzo ważnych danych i treści. Na szczęście, możliwość namierzenia telefonu, daje duże nadzieje na jego odnalezienie. Sprawdź, w jaki sposób możesz namierzyć swój telefon za pomocą prostego w obsłudze lokalizatora!

Namierzanie telefonu a namierzanie numeru

Warto mieć świadomość, że namierzanie telefonu, a namierzanie numeru telefonu, to dwie różne kwestie. Wiele osób zastanawia się, jak znaleźć wyłączony telefon i czy jego namierzenie w ogóle jest możliwe. Zanim otrzymasz odpowiedź, powinieneś poznać mechanizm działania lokalizatora zagubionych urządzeń. Smartfon może zostać odnaleziony poprzez zastosowanie jednej z dwóch dostępnych metod. Pierwszą z nich jest namierzanie lokalizacji urządzenia na podstawie jego numeru. Drugą – namierzenie telefonu przy wykorzystaniu systemu GPS.

Nie daj się nabrać na propozycję odnalezienia telefonu na podstawie jego numeru poprzez różnego rodzaju witryny internetowe. To tak nie działa! W dużym uproszeniu – do każdej karty SIM jest przypisany numer IMEI, który pozwala na zlokalizowanie telefonu z dokładnością do 50 metrów. Warunek jest jeden – telefon musi być włączony i „na zasięgu”. Co więcej, korzystanie z tej metody jest możliwe jedynie w szczególnych przypadkach, na przykład na wniosek prokuratora w celu odnalezienia osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa.

Druga z metod to wykorzystanie systemu GPS. Aby odnaleźć zgubiony smartfon, konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji umożliwiającej lokalizację telefonu. Jeśli często podróżujesz, jesteś zapominalski lub po prostu masz tendencję do gubienia swoich rzeczy, skorzystaj z tej możliwości!

Kiedy warto skorzystać z lokalizatora telefonu?

Zainstalowanie aplikacji umożliwiającej zlokalizowanie smartfonu, zaleca się każdemu, kto może być narażony na utratę sprzętu. Pamiętaj, że podobnym incydentom zawsze warto zapobiegać! Zainstalowanie lokalizatora telefonu trwa kilka chwili i pozwoli Ci odnaleźć telefon zawsze wtedy, gdy będziesz tego potrzebował! Co więcej, lokalizator zainstalowany w telefonie dziecka pozwoli rodzicom mieć kontrolę nad tym, gdzie znajduje się ich pociecha. Warto jednak omówić tę sprawę z dzieckiem, aby miało świadomość, że zainstalowanie aplikacji ma służyć wyłącznie jego bezpieczeństwu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE