Reklama

Naturalna żywność sprawdzonym źródłem witamin i minerałów

Opublikowano:
Autor:

Naturalna żywność sprawdzonym źródłem witamin i minerałów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Witaminy i minerały to mikroskładniki naszego organizmu, bez których jego funkcjonowanie jest mocno utrudnione. Często nie zdajemy sobie sprawy z ich niedoboru do momentu, w którym podupadam na zdrowiu. Nie jesteśmy w stanie sami ich wytwarzać jak niektóre gatunki zwierząt. Jedynym sposobem jest suplementacja i stawianie na pożywienie, w którym się znajdują. Z poniższego tekstu dowiesz się między innymi:

  • kiedy tracimy najwięcej minerałów i witamin
  • jakie są objawy niedoborów witamin
  • jak uzupełniać witaminy w organizmie
Kiedy tracimy najwięcej minerałów i witamin?

Problemy niedoboru witamin i minerałów w organizmie nie był tak powszechnie znany jeszcze przed kilkoma dekadami. Wpływ na to ma niewątpliwie lepszy poziom medycyny i diagnostyki. Inną przyczyną jest zbilansowana dieta. Jeszcze nasi rodzice żywili się głównie naturalnymi i nieprzetworzonymi płodami rolnymi. Obecnie nasz rynek zalewa fala przetworzonej żywności, którą część osób zastępuje naturalne warzywa i owoce. Jest to jedna z przyczyn niedoborów minerałów i witamin w organizmie.

Sporo minerałów tracimy także podczas rygorystycznej diety. Wiele osób chcąc szybko stracić na wadze, odżywia się głównie produktami białkowymi. To prosta droga do anemii i rozstrojenia organizmu. Do innych przyczyn niedoboru można zaliczyć okres ciąży i karmienia piersią. Należy uważać również podczas długotrwałych upałów.

Jakie są objawy niedoborów witamin?

Objawy niedoboru witamin nie pojawiają się natychmiast. Kiedy jednak już zaczynają być widoczne, jest to powód do niepokoju. Głównym objawem jest przesuszona i zrogowaciała skóra. Zaczynają się problemy z nadmierną łamliwością włosów czy ich wypadaniem. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do kurzej ślepoty czy innych problemów ze wzrokiem.

Jak uzupełniać witaminy w organizmie?

W ostatnim czasie bardzo popularna stała się suplementacja produktami farmaceutycznymi. Sięgamy po witaminy w postaci tabletek rozpuszczalnych w wodzie lub kapsułek do połykania. Tymczasem największym bogactwem doskonale przyswajalnych witamin i minerałów są warzywa oraz owoce. Ich spożywanie wpływa też na poprawę naszej sylwetki, o czym można przeczytać na stronie Szczuplakobieta.com. Osobom, które nie lubią warzyw w naturalnej formie, można polecić wyciskarkę do warzyw i owoców. Dzięki niej produkty osiągną przystępną płynną formę, jednocześnie zachowując pełnię składników odżywczych. Więcej na temat wyciskarek wolnoobrotowych i ich zastosowania znajdziesz w artykule na wp.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE